A Sigma igazán kitett magáért. Egyszerű megjelenésű, de elég nagy standot birtokolt az ismert optika gyártó. Volt itt minden. Gép ugyan kevesebb, hiszen a cég a most bejelentett újdonságaival együtt is elég kevés modellt tart piacon, de annál több objektívet láttam, és nem volt hiány bemutató színpadból, illetve versenyautóból sem. Pont mint a nagyoknál.
Mindkettőből egy-egy erősítette a cég reprezentációját. A színpadon pedig éppen egy tangózó pár hergelte a közönséget, úgyhogy inkább a fotós érdekességek felé vettük az irányt.
A Sigma bemutatójának gerincét természetesen a ma bejelentett két újdonság, a Sigma DP2 és az SD15 jelentették. Sajnos egyelőre csak búra alatt tekinthettük meg mindkét modellt, kipróbálásra nem volt lehetőség. A DP2 az elődjéhez hasonló úton halad, vagyis egy APS-C méretű szenzorral és fix gyújtótávolságú objektívvel szerelt kompakttal van dolgunk. A legfontosabb különbség az új feldolgozó processzor (True II), valamint az eltérő gyújtótávolságú, immár 41 mm-nek megfelelő objektív. A tükörreflexes utód az SD15 szintén az előd szenzorát örökölte némileg megnövelt LCD kijelzővel.
Több szerencsével jártunk az objektívek között. A termékkínálat javából szemezgetett a gyártó és külön asztaloknál, csinos hostess hölgyek közreműködésével ki is lehetett próbálni a választott optika bármely bajonettre méretezett változatát. Mi az új, APS-c szenzorra tervezett halszem objektívekre voltunk kíváncsiak, amit egy Canon EOS-40D-n próbáltunk ki. A két „tesztalany a Sigma 4,5mm F2,8 cirkuláris és 10mm F2,8 diagonális halszem objektív volt. Néhány kísérletünk az alábbiakban látható. Természetesen ezek nem éppen ideális tesztkörülmények között készült képek, csak amolyan „lőjünk egyet a tömegbe” fotók, de talán az optikák képességeiből megvillant valamit.
Ezután átrándultunk a nagy telék emelvényéhez, ahol az ügyeletes sztár a Sigma APO 200-500mm F2,8 volt. Nem hagyhattuk ki, hogy ki ne próbáljuk. Némi malőr azért becsúszott, mert persze pont akkor adta fel a harcot az objektívbe és a rá csatlakoztatott Canon 5D-be (…nem ám Sigma DSLR!) való akku is. Akku ide, akku oda és már indulhatott is a próba.
A közel 35 ezer dolláros monstrumon egyébként két méretes gyűrű (zoom és fókusz), valamint két kapcsoló található. A gyújtótávolság változtatása (zoom) és a fókusz is motoros vezérlésű. Akku nélkül persze egyik sem állítható. A kapcsolókkal az AF/MF állás, valamint három fókusztatomány állítható be. Érdekessége a folyadékkristályos kijelző, amelyen az akku álapota az aktuális gyújtótávolság, valamint az élességállítás távolsága kísérhető figyelemmel. Az objektívvel készült tesztfotóink alább láthatók.
Ennyit a Sigma Photokinás megjelenéséről. Vár ránk a szerda és újabb standok.