A Japán Fényképezőgép Múzeum vezetője, Yasunori Ichikawa úr kért fel beszélgetésre egy-egy vezetőt a legnagyobb japán gyártóktól (Olympus, Casio, Canon, Epson, Sony, Nikon és Panasonic), hogy áttekintsék a digitális fényképezés múltját és jelenét. A beszélgetés természetesen japánul zajlott, a külföldi újságírók szinkrontolmács segítségével követhették a történetet. A japán pontosság nem tolerálta a 2 perces késésemet, így az előadáshoz az 1981-es Sony Mavica bejelentésnél csatlakoztam. Annak idején a floppy lemez tűnt a legmegfelelőbb adattároló eszköznek. Ez a rendszer (a Mavica) többé kevésbé uralta a 80-as éveket, amit a Sonytól jelen lévő Toru Katsumoto két újságcikk kivágással is illusztrált: az egyik egy a los angelesi olimpián 1984-ben készült fekete-fehér felvétel volt, aminek a képaláírásában is szerepelt, hogy digitális formában Mavica fényképezőgéppel készült. A másik, immár színes felvétel szintén olimpián, méghozzá Szöulban készült. Annak idején ezeket a felvételeket még modemes technológiával továbbították a szerkesztőségeknek. A beszélgetés érdekes és követhető része kb. itt ért véget. A kivetítőre felkerült még néhány modell a Konica, a Sony és a Canon 1988-as kínálatából, de ahogy haladtunk a jelen és a jövő felé, a válaszok úgy lettek egyre általánosabbak és semmitmondóbbak. Az eredményeket és a fejlesztési irányokat érthető módon egyikük sem akarta kifecsegni, így pedig merő időhúzás volt a beszélgetés, ezért kicsit több mint egy órával az érkezésem után az utolsó nem japánok egyikeként én is elhagytam az előadót. A helyszínről készült tudósítás támogatója a Sony Central and Southeast Europe Kft., a beszámolók illusztrációit pedig egy 16-108mm-es objektívvel és egy F58AM vakuval felvértezett Sony α55-ös vázzal készítem.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Tanulj te is világítási diagramokból!
Azt már bizonyára mindenki tudja, hogy fotózni kétféleképpen lehet: vagy megelégedve a rendelkezésre álló fényekkel, vagy módosítani, kiegészíteni azokat és kreatív megvilágítást használva.
Utóbbi nyilván...
Állatkerti fotózás tippek Ron Magilltől
Ron Magill, a Nikon egyik amerikai nagykövete megmutatja, milyen beállításokkal érdemes fotózni állatkertben. Ron a Miami állatkertben mutatja be, hogyan érdemes vadállatokat...
Magyar fotós szervezetek és intézmények
Magyarországon nem csak a fotózásnak, de a fotós szakmai szervezeteinek is van hagyománya. Ezek neveivel leggyakrabban pályázatok vagy kiállítások anyagaiban találkozhatunk, miközben a kisebb klubok mellett jelentős szerepük van a fotós közélet alakításában.
Legyél észen fotózás közben is!
Ha nagyon belemerülsz a fotózásba, komolyabb bajod is eshet!
Ez a srác szerencsésen megúszta, de azt biztosan megtanulta, hogy ezután kerékpárútra még fotózás közben is csak szétnézés után lép...
A legjobb fényképezőgép kiválasztása | 2. rész: kompakt, tükörreflexes (DSLR) vagy tükör nélküli (MILC)?
Talán a legtöbbeket érdeklő kérdés az, hogy milyen típusú fényképezőgépet érdemes venni, szebad-e még DSLR-rel foglalkozni, jó-e még a kompakt gép, vagy csak a MILC?
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben