A Canon az EOS rendszer 1987-es bevezetése óta 50 millió tükörreflexes fényképezőgépet gyártott, s hamarosan elkészül a 70 milliomodik EOS rendszerhez készült (beleértve az EF-S rendszert is) objektív is.
Az igazi ünneplésre azonban jövő nyáron kerülhet sor, akkor lesz ugyanis pontosan 25 éves az EOS rendszer, s egyben 75 éves a Canon.
Sajtóközlemény:
Elkészült az 50 milliomodik EOS tükörreflexes fényképezőgép és a 70 milliomodik EF objektív
Budapest, 2011. október 20. – A Canon, a digitális képalkotási technológiák egyik vezető vállalata bejelentette, hogy elkészült a vállalat 50 milliomodik EOS sorozatú tükörreflexes fényképezőgépe, illetve 2011 októberének végére várhatóan elkészül a 70 milliomodik EF objektív is.
„Az EOS rendszer fejlesztése során a meghatározó szempont az volt, hogy vezető szintű teljesítményt biztosítsunk az ügyfeleink számára. Az EOS rendszerek és EF objektívek iránti folyamatos kereslet bizonyítja termékeink minőségét, amelyeket a különböző szintű gyakorlattal rendelkező fényképészek számára ajánlunk” – mondta Rainer Fuehres, a Canon Europe fogyasztói képalkotásért felelős vezetője.
EOS fényképezőgépek – vezető minőség
Az EOS („Electro Optical System”) rendszer gyártása 1987-ben, az EOS 650 tükörreflexes fényképezőgéppel kezdődött, a Canon Inc. fukusimai üzemében. Ez a modell volt a világon az első fényképezőgép, amelyben elektronikus bajonett rendszert használtak. Az elmúlt 25 év során a Canon az EOS rendszer fejlesztésével a legfejlettebb technológiákat és kiemelkedő képminőséget biztosította a különböző szintű – a kezdőktől a hivatásosig – fényképészeknek számára.
A vállalat az EOS sorozat bevezetése után mindössze két évvel, 1989-ben bemutatta legprofesszionálisabb tükörreflexes gépét, az EOS-1 modellt. 1997-ben – az EOS sorozat megjelenésének 10. évfordulóján – elkészült a 10 milliomodik modell, 2003-ra pedig a gyártás elérte a 20 millió darabot. Ez nagyrészt a kis tömegű és kompakt EOS 500 1993-as megjelenésének és a 2000-ben kiadott EOS D30 modellnek volt köszönhető.
Az elmúlt 25 év technológiai fejlesztései közé tartozott a vállalat piacvezető, nagy teljesítményű DIGIC digitális képfeldolgozó processzora, valamint a saját fejlesztésű CMOS érzékelők, amelyek egyedülálló képminőséget biztosítanak a felhasználók számára. Ezeknek a fejlesztéseknek köszönhető, hogy a Canon 2007 decemberében – a sorozat fennállásának 20. évfordulóján – elérte a 30 milliós darabszámot, majd 2010 májusában elkészült a 40 milliomodik fényképezőgép is. A következő, 50 milliós mérföldkövet 2011 szeptemberében érte el a vállalat. Ez volt az eddigi leggyorsabb termelést mutató időszak az EOS termékcsalád történetében, amelyet a mindössze egy év és négy hónap alatt gyártott újabb tízmillió fényképezőgép is bizonyít.
A Canon az 50 milliomodik EOS sorozatú fényképezőgép gyártását az EOS-1D X modell bevezetésével ünnepli. Az új, következő generációs professzionális digitális tükörreflexes gép a sebesség, a felbontás és a képminőség ideális és páratlan kombinációját nyújtja a hivatásos fényképészek számára.
EF objektívek – precíziós technológia, rugalmas kreativitás
Az EOS tükörreflexes fényképezőgépekhez készült, cserélhető EF objektívsorozatának gyártása – az első EOS sorozatú tükörreflexes fényképezőgéppel egy időben – 1987-ben kezdődött a vállalat utsunomiyai üzemében. Az EF objektívek termékcsaládja minden helyzetben egyedülálló rugalmasságot biztosít, és mára több mint 60 különböző objektívet kínál a felhasználók számára.
A termékcsalád a gyártás kezdete óta számos új technológiát tartalmaz, többek között a világ első1 ultrahangos motorral (USM) működő objektívjét, valamint a képstabilizátor (IS) technológiát. Az ilyen újítások magasabb szintű teljesítményt biztosítottak a felhasználók számára, ezért az EF objektívek gyártása gyors ütemben nőtt: a darabszám 1995-ben elérte a 10 milliót, 2001-ben pedig a 20 milliót.
2006-ban elkészült a 30 milliomodik objektív, a 40 milliós darabszámot pedig mindössze két évvel később, 2008 áprilisában érte el a vállalat. Az EOS sorozat növekvő népszerűségének köszönhetően 2009 decemberében elkészült az 50 milliomodik, majd 2011 januárjában a 60 milliomodik darab. 2011. októberben – mindössze kilenc hónap után – a vállalat eléri a következő 10 millió darabos ciklust, ezáltal a 70 milliós mérföldkövet. A fejlődés többek között az olyan, legmodernebb technológiával készült termékeknek köszönhető, mint az új EF 8-15 mm f/4L Fisheye USM. Ez a világ első halszem zoom objektívje (az SLR-ekhez készült cserélhető objektívek között), amely 180°-os látószögben rögzít kör téglalap alakú képeket.
A Canon a képalkotási ágazaton belül elfoglalt vezető szerepének megfelelően a következő években is fejleszteni szeretné különböző képalkotási technológiáit. Az optikai technológiákra építve a vállalat olyan kiemelkedő fényképezőgépek és objektívek készítését tűzte ki célul, amelyek minden fényképész igényeinek megfelelnek annak érdekében, hogy mindenki átélhesse és élvezhesse a fotózás élményét.