Hamarosan elkészül, s megjelenik részletes tesztünk a Canon EOS-5D Mark III-ról. Addig is, a tesztfotókon már nyugodtan lehet csámcsogni. Tegnap szállítottuk vissza a május eleji hétvégén nálunk vendégeskedett Canon fullframe masinát, mellyel az összes tesztfotó már megtekinthető. A képek készítéséhez Tamron SP AF28-75mm f/2.8 XR Di LD, Canon EF 50mm f/1.8 II és Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektíveket használtunk. A Tamron objektívet ezúton is köszönjük Nagy Tamásnak (Panant), hogy rendelkezésünkre bocsátotta a teszt idejére. A JPEG képek a gép alapbeállításával, de kikapcsolt megvilágítás optimalizációval készültek. A RAW fotókat Adobe Lightroom v4.1RC2-vel konvertáltuk, normál értékek mellett, de közepes kontraszttal. A RAW feldolgozás során sem az expozíciót nem változtattuk, sem a sötét részeket nem világosítottuk, de még a fehéregyensúlyt sem módosítottuk. A tesztfotók az Canon EOS-5D Mark III adatlapjáról, vagy közvetlenül innen tekinthetők meg: Canon EOS-5D Mark III tesztfotók A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is. Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb). A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
NÉPSZERŰ CIKKEK
Alapfokon: Memóriakártyák – CompactFlash
Talán az egyik legrégebbi kártyaformátum. Az otthoni digitális fényképezőgépek első hullámának megjelenésekor a SmartMedia kártyával együtt terjedt el.
Buktassuk le a filmeket
Ha beülünk egy moziba, vagy este a tévé elé, biztosan nem az lesz a célunk, hogy hibákat, vagy árulkodó jeleket keressünk a filmekben. Pedig...
Alapfokon: Objektívek – Gyújtótávolság
Az érzékelő lapka után a digitális fényképezőgépek talán legfontosabb alkotóeleme az optika. Cikksorozatunk következő néhány részében erről ejtünk néhány szót.
Fényformálók otthon – Nikon #CreateYourLight
Ha lemaradtál volna róla, már megtekinthető a Nikon #CreateYourLight oktatóvideó sorozat következő epizódja, amelyben az otthon elkészíthető fényformálókról kapunk bőséges bemutatót!
7 kompozíciós tipp a szebb fotókhoz
Két hete sorra vettük, hogy mikre érdemes odafigyelni, ha jobb fotókat szeretnél készíteni a mobiloddal. A tíz tanács között szerepelt az is, hogy figyelj...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben