Hamarosan elkészül, s megjelenik részletes tesztünk a Canon EOS-5D Mark III-ról. Addig is, a tesztfotókon már nyugodtan lehet csámcsogni. Tegnap szállítottuk vissza a május eleji hétvégén nálunk vendégeskedett Canon fullframe masinát, mellyel az összes tesztfotó már megtekinthető. A képek készítéséhez Tamron SP AF28-75mm f/2.8 XR Di LD, Canon EF 50mm f/1.8 II és Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektíveket használtunk. A Tamron objektívet ezúton is köszönjük Nagy Tamásnak (Panant), hogy rendelkezésünkre bocsátotta a teszt idejére. A JPEG képek a gép alapbeállításával, de kikapcsolt megvilágítás optimalizációval készültek. A RAW fotókat Adobe Lightroom v4.1RC2-vel konvertáltuk, normál értékek mellett, de közepes kontraszttal. A RAW feldolgozás során sem az expozíciót nem változtattuk, sem a sötét részeket nem világosítottuk, de még a fehéregyensúlyt sem módosítottuk. A tesztfotók az Canon EOS-5D Mark III adatlapjáról, vagy közvetlenül innen tekinthetők meg: Canon EOS-5D Mark III tesztfotók A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is. Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb). A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
NÉPSZERŰ CIKKEK
Miért ne (csak) a mAh értéket figyeld egy akkumulátornál?
Már régebb óta kikívánkozik belőlem ez a bejegyzés, de valamiért soha sem tartottam annyira fontosnak, hogy rászánjam az időt a megírására. A tegnapi fényképezőgép...
Ne maradj le róla: Lumix akadémia, nem csak Panasonicosoknak
Ha érdekel a videózás, vagy csak szeretnéd érteni a V-Log, HLG, TimeCode, vagy az anamorfikus objektívek lényegét, akkor a Panasonicnál ehhez találsz egy remek oktató oldalt.
Így készíts nagy tárgyakról termékfotókat
Sean Tucker háromrészes oktatóvideójából megtudhatjuk, hogyan kezdjünk neki, hogyan fotózzunk és hogyan dolgozzunk fel nagy méretű tárgyak termékfotóit.
Alapfokon: Érzékelők VI.
Előző alkalommal a Fujifilm SuperCCD-jét mutattuk be. Most azonban egy nagyságrenddel jelentősebb előnyökkel rendelkező különleges érzékelőről lesz szó.
Gács Anna: Törésvonalak – Betegségdokumentálás és élettörténet (videó)
Online megtekinthető előadás az autopatográfiákról.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben