Véget ért a 32. Photokina szakmai kiállítás, mazsolázzunk egy kicsit a statisztikákból. Egy-egy Photokina végén mindig érdekes olvasni, hány kiállító érkezett, hányan voltak kíváncsiak az új termékekre. Utóbbiból egy kicsit a várható piaci mozgások is előre vetíthetők, csökken avagy növekszik majd a kereslet. Bár mi magunk úgy éreztük az ott töltött napok alatt, hogy mintha kevesebb látogató lett volna, mint két éve, a hivatalos adatok ezt cáfolják. Persze könnyen elképzelhető, hogy az emberek kevésbé zsúfolódtak össze egy-egy standnál, s a jobb eloszlás miatt tűnt számunkra úgy, hogy kevesebb az ember. A végleges adatok szerint idén 185.000 látogató érkezett, mely a 2010-es 181.464-hez képest pár százalékos emelkedést mutat. Nőtt a kiállítás nemzetközisége is, az érdeklődők ezúttal 166 országból jöttek, s a teljes belépőszám 42,5%-át külföldi állampolgárok adták. Az indulásunk előtti adatokból úgy láttuk, hogy a kiállítószám igen alacsony lesz. Feltételeztük persze, hogy a végelszámolásban annál (emlékeim szerint 850 körüli kiállító volt feltüntetve) sokkal szebb számot látunk majd. A végső adat valóban jobb lett, de sajnos így is nagyon alacsony maradt: idén összesen 1158 kiállítója volt a Photokinának, mely az elmúlt évek leggyengébb teljesítménye. Az előző Photokina 1251 kiállítója is negatív rekord volt, ehhez képest idén további 7,5%-kal szűkült a kiállítók köre (mely nyilvánvalóan főként a kisebb cégek, gyártók kikerülését jelenti). A kiállítók egyébként 41 országból érkeztek, s a teljes kiállítószám 37%-a vallotta magát német székhelyűnek. A válság tehát még mindig érezteti hatását a Photokinán is, bár szerencsére az érdeklődésben nincs csökkenés, így a kilábalásra bőven van esély. Meglátjuk mit hoz a 33. Photokina, melynek dátumát már most be lehet írni a naptárba: 2014. szeptember 16-21. Mi 2014-ben is igyekszünk ott lenni, s a mostaninál még érdekesebb tudósítással szolgálni.
NÉPSZERŰ CIKKEK
A Magyar Optikai Művek fényképezőgépei
Remek kisfilm a magyar fényképezőgépekről. Szalatnyai István, alias PistiK100D olvasónk kiváló kisfilmet készített a MOM történetéről, történelméről, az általuk gyártott fényképezőgépekről, a Momikom...
Így alakult ki a kedvenc fotós oldalad, a Pixinfo
A Content Rumble legfrissebb podcastjának vendége volt Antalóczy Tibor, a Pixinfo főszerkesztője, akivel nem csak a lap kialakulásáról, de a jelenlegi trendekről is beszélgetett Csapó Gábor, Szabó Viktor és Szanyi Roland.
Alapfokon: Memóriakártyák – CompactFlash
Talán az egyik legrégebbi kártyaformátum. Az otthoni digitális fényképezőgépek első hullámának megjelenésekor a SmartMedia kártyával együtt terjedt el.
Így portrézz „tűzgyűrűn” át!
Szeretnéd kicsit feldobni a portréfotóid? Itt egy tipp, hogyan teheted meg.
(Ön)portré ötletek – Nikon #CreateYourLight
A Nikon újabb videókat tett közzé, amelyből ezúttal a portré, illetve önporté készítés trükkjeit, érdekességeit tudhatjuk meg.
Mind az angol nyelvű Nikone Europe, mind a...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben