Hamarosan elkészülünk a Fujifilm januárban frissített ultrazoom bridge fényképezőgépének tesztelésével. A cikkre azonban még pár napot várni kell, de addig is, már átnyálazhatók és vizslathatók a tesztfotók javarésze. A gyártó szerint átdolgozott CMOS érzékelővel készül az új FinePix HS30EXR, ennek nyomát elvileg látnunk kellene a képeken, de megmondom őszintén, én nem találtam meg az eltérést. Számomra a HS20EXR és s HS30EXR teljesen ugyanazt mutatja, persze lehet az én szememmel van baj. Mindenesetre az már önmagában előrelépés, hogy a RAW fájlok konvertálása Lightroom-ból nem okoz őrült torzítást, ami a HS20EXR képeire nem igaz (még az új 4.2-es Lightroom is torzított képet ad ki magából). A tesztfotóink a Fujifilm FinePix HS30EXR adatlapjáról, vagy a lenti linkről érhetők el. A fényképek elnevezésében jelöltük a fizikai gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és minden tekintetben módosítatlanok (kivéve a veszteségmentes elforgatást). A RAW-ból Lightroom 4.2-gyel konvertált képek fájlneveinek végén a RAW-LR szócska szerepel. Ezeket a fotókat alapbeállításokkal konvertáltuk JPEG formátumúra. Fujifilm FinePix HS30EXR tesztfotók. Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb). A tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
NÉPSZERŰ CIKKEK
3D fotózás nem 3D képes fényképezőgéppel
Nem újkeletű témáról van szó, mégis most érdemes újra elővenni, hiszen egyre több gép támogat 3D módokat, de nem mindenkinek van rá lehetősége, hogy ilyen gépet válasszon, pedig van már fotópályázat is ezekre a képekre. Azonban azoknak sem kell lemondani a sztereoszkópikus fotózásról, akik nem rendelkeznek 3D géppel, hiszen egy ingyenes és egyszerű program, plusz némi gyakorlat segítségével remek térhatású fotókat készíthetnek.
Forgács Péter: Beszélgetés a privát és nyilvános képi narratívákról (videó)
Online megtekinthető Forgács Péter képzőművész előadása, amely a Budapest FotóFesztivál programsorozat részeként jelent meg.
Az emberiség 100 legmeghatározóbb képe
A TIME magazin 100 fotóból álló válogatást készített, amely egyfajta best of az emberiség által eddig készített legmeghatározóbb képekből.
A részletes ismertetőket is tartalmazó oldalon...
Heti Fortepan – 6.: Egy svájci fotós képei a forradalomról
Jack Metzger eddig ismeretlen 1956-os képei Budapestről, Győrből és Svájcból
Így használd a (vaku) fénymérőt
Remek videóban ismerhetjük meg a fénymérés alapjait, és azt is, hogy mi a különbség a fényképezőgép fénymérője és a kézi fénymérő között, illetve hogy...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben