A brit Amateur Photographer magazin nemrég interjút készített az Olympus egyik prominensével Akira Watanabéval, akit többek között készülő cserélhető objektíves rendszerkompaktjaikról faggattak. Az interjúban több érdekesség is elhangzott, ami a 43rumors.com akkurátusan ki is gyűjtött, hogy nekünk már ne kelljen. Szóval! Konkurenciaként az új Canon EOS-M került szóba, melyről úgy nyilatkozott, hogy „nem túl nagy kihívás” számukra. A cég a nyilatkozat alapján valami nagyobb dobásra készül a közeljövőben. Erre utal az a kijelentése, hogy „rövid időn belül egy új rendszerkamera technológia jelenik meg, mely a csúcs kompakt fényképezőgépek özönét indíthatja el.” A vállalat amúgy is „a csúcskategóriás fényképezőgépeire, és főként a rendszer kompaktjaira akar koncentrálni”, és „felgyorsítják a profi minőségű MFT objektívjeik fejlesztését is”. A technológiai megújulásról annyit sikerült kihúzni belőle, hogy „nagyon nagy ugrás következik az elektronikus keresők teljesítményében” és „eljön az a pont, amikor a legtöbben inkább az EVF-et választják majd optikai kereső helyett.” Szóba került persze az Olympus gazdasági botránya is, mely szerinte „ez ebben a pillanatban a vezetést érinti, és nincs sem negatív, sem pozitív hatása a tervezésre vagy fejlesztésre.”
NÉPSZERŰ CIKKEK
Ezzel a trükkel pillanatok alatt azonos expozícióra hozhatod képeid
A Lightroom Match Total Exposures funkciója segítségével jelentősen felgyorsíthatjuk a képfeldolgozási folyamatunkat.
Az Adobe Lightroom YouTube csatornáján jelent meg ez a mindössze 1 perces videó,...
4:2:2, 4:2:0? Mik ezek? Azaz a szín-almintavételezés (color subsampling)
Mostanában egyre több fényképezőgép specifikációjában találkozunk ezekkel a bővös 4-es, 2-es és 0-ás számjegyekkel egy-egy kettősponttal elválasztva. De mit is jelentenek ezek a számok?
Cikkünkben ezt igyekszünk elmagyarázni.
Melyik az ideális szenzorméret?
Középformátum? Full-frame? APS-C? Mikro NégyHarmad?
Műszaki gépek vs. tilt-shift objektívek
A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.
Value Angle: marketing bullshit, vagy valóban számít?
A Fujifilm még februárban tartotta meg idei X Summit rendezvényét Dubaiban, ahol a főszerepet a középformátumú GFX rendszer kapta.
A több, mint egy órás előadáson...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben