A Fuji aktuális bejelentései közül a 20× zoom optikával szerelt, fáziseltolásos élességállításra is képes FinePix F900EXR modell tűnt a legérdekesebbnek. A korábbi Fuji gépek hibrid élességállítási rendszerének működésében nem teljesen láttuk a logikát, így nagyon kíváncsi voltam, hogy ez az új modell hogy muzsikál ezen a téren. A FinePix F900EXR szenzorának középső részén (azt nem tudták megmondani, hogy mekkora területen, de ahogy mutogatták kb. a terület felén) helyezkednek el a fáziskülönbség elven működő élességállítási pontok. A lapkára összesen 100 ezernél is több ilyen pont került, amelyek párban dolgoznak, így 50 ezernél több élességállítási pontról beszélünk. Pontos számot nem tudtak vagy nem akartak mondani. A Fuji hibrid élességállítási rendszere a fény mennyisége alapján dönti el, hogy a két élességállítási mód közül melyik az aktív. Jól megvilágított témánál a gép a fázis különbség elvén alapuló élességállítást használja, míg kevés fénynél átvált a kontraszt alapú élességállításra. Mivel az angol nyelven feltett keresztkérdések megválaszolása nem rövid művelet, volt bőven időm próbálgatni az élességállítást. Többnyire nagyon gyorsan élességet állított, de olyan is akadt, hogy nem talált elsőre élességet. Amikor jól működött, akkor annyira gyors volt, hogy nehéz volt megmondani, hogy melyik rendszer működött, de én készséggel elhiszem gyorsan beálló élességért olyankor a fáziskülönbség elvű rendszer volt a felelős. A CP+ tudósítás létrejöttét idén a Canon Hungaria Kft. támogatja. A fotók Canon EOS 6D-vel és az új Canon EF 24-70mm f/4 L IS USM objektívvel készültek.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Védekezz az objektív gombásodása ellen!
A híreink között ma szereplő Brno Dri+Cap kapcsán úgy gondoltam, érdemes lehet összeszedni pár ötletes és javaslatot arra vonatkozóan, hogyan kerülhetjük el az objektívjeink...
Heti Fortepan – 1. Magyarország cipőnagyhatalom
A Capa Központ és a Fortepan közös szakmai együttműködésében minden héten megjelenik egy cikk a Fortepan archívumát feldolgozva. Ezen a héten a régi idők magyar cipőiről láthatunk képes beszámolót.
Így fotózz extrém hidegben
Vajon kell-e félnünk a nagyon hidegben való fotózástól? Árthat-e a gépünknek a nagy hideg? Tények és tévhitek az extrém hidegben való fotózásról.
Ismét...
A legjobb fényképezőgép kiválasztása | 2. rész: kompakt, tükörreflexes (DSLR) vagy tükör nélküli (MILC)?
Talán a legtöbbeket érdeklő kérdés az, hogy milyen típusú fényképezőgépet érdemes venni, szebad-e még DSLR-rel foglalkozni, jó-e még a kompakt gép, vagy csak a MILC?
Fotós szakzsargon
BMP, CMYK, DPI, Hue, Moiré... Tele vagyunk rövidítésekkel, külföldi szavakkal, de valójában mit is jelentenek ezek? Egy rövid kis szótárat készített... a Digital...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben