A nagy riválishoz hasonló méretű standdal van jelen a yokohamai kiállításon a Nikon is, ráadásul egy halom új termékkel készültek. A kompaktok között vannak érdekesebbek és kevésbé érdekesek, de a két új objektív mellett nem illik szó nélkül elmenni. A kompakt fényképezőgépekről mindent megírtunk a hírekben, amit róluk tudni kell. A Nikon a gépek többségét (vagy lehet, hogy mindet) ki is állította, de akkora volt a tolongás körülöttük, hogy egyszerűen nem volt türelmem (és időm) minden kis szigetecskénél végigállni a sort. Íme amiket láttam: Nikon Coolpix S31 Ez a gagyinak kinéző darab a Nikon legolcsóbb strapabíró házba bújtatott fényképezőgépe. A burkolat alatt nem a vízálló gépeknél megszokott hajtogatott optika található, hanem egy teljesen normális kompakt fényképezőgép zoom optikája. Ez okozza a gép elején azt a furcsa dudort. Nikon Coolpix P520 Nagyon komoly gép lett a 18 megapixeles szenzorral készülő, 42× zoom objektívet használó Coolpix P520, csak a színes változatot ne készítették volna el belőle. A képeken jól látható, hogy teljes tele állásban, a zoomtartomány végén ennyire log ki az optika tubusa a vázból. Nikon Coolpix AW110 Nagyobb mélységnek is ellenálló burkolatot, Wifit illetve OLED kijelzőt kapott a Nikon komoly strapabíró gépe. Nikon Coolpix S9500 Végre egész jól néznek ki a Nikon kompaktok, ráadásul ennél a modellnél a vörös is egészen elfogadható. A két új objektívet először nem találtam pedig mindkettő ott volt elérhető helyen, ráadásul a 800 mm-es modell nem is igazán kicsi. AF-S Nikkor 800mm f/5,6E FL ED VR AF-S Nikkor 18-35mm f/3,5-5,6 G ED A CP+ tudósítás létrejöttét idén a Canon Hungaria Kft. támogatja. A fotók Canon EOS 6D-vel és az új Canon EF 24-70mm f/4 L IS USM objektívvel készültek.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Alapfokon: Objektívek – Cserélhető objektívek
Eddig általánosságban beszéltünk az objektívekről, és főleg úgy tekintettünk rájuk, mint a fényképezőgéptől elválaszthatatlan részre. A komolyabb gépek azonban nincsenek az optikával egybeépítve, így azok levehetők és cserélhetők.
Lineáris elektromágneses motorok a fókuszmeghajtásban
Szakdolgozat címnek is beillene a bejegyzésünknek adott cím, pedig csupán egy érdekes technológiai blogposztot ajánlunk benne, ami nem is olyan nagyon komoly mélységű, mégis,...
Fotót fára! Fotóajándék valentin napra (vagy akár anyák napjára is)!
Közismert, hogy a saját készítésű ajándék mindig sokkal többet ér, mint egy boltban megvásárolt termék (még ha forintban kifejezve utóbbi a drágább).
Az alábbi videókban...
Az megvan, hogy honnan ered az SD logó?
Te is látod a „félbe vágott” CD lemezt az SD logóban? De vajon hogy jön egy CD lemez egy flash alapú memóriakártya logójához?
Objektív szűrőkről – egyszerűen
A Pixinfo működése óta már többször kaptunk olyan e-mailt, amelyben a kedves Olvasók hiányolják a kezdőknek szóló, egyszerűbb nyelvezetű cikkeket. Bizony igazuk is van, így most szeretnénk pótolni ebbéli hiányosságunkat egy könnyen megérthető, a fotózással most ismerkedőknek szánt cikkel, amelyben a különböző szűrőket mutatjuk be.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben