Az angol PCWorld tegnap megjelent írásában egy interjút közöltek, melyben Andy Rubin-t, az Android társalapítóját kérdezték. A cikkből többek között az is kiderül, hogy az Androidot első körben nem okostelefonok létrehozásához, hanem fényképezőgépek operációs rendszerének készítették.A 2004-meg megszületett tervek szerint a képek könnyű online megosztása és tárolása lett volna a rendszer legcsábítóbb része. 2005-ben azonban, amikor a Google megvásárolta az Androidot, a korábbi tervek feledésbe merültek, s a mai napig is főképp az okostelefonok és táblagépek népszerű működtető szoftvere. A legnagyobb csavar a történetben azonban mégiscsak az, hogy a Samsung és a Polaroid végül mégiscsak fényképezőgépet épített az Android köré, jóllehet, nagy valószínűség szerint nem tudták, hogy Andy-ék első tervei is ezek voltak. Ma már a Polaroidnak, a Samsungnak és a Nikonnak is van Android operációs rendszer köré épülő fényképezőgépe, melynek piaci fogadtatása ugyan gyengébbre sikerült, mint ami elvárható, mégis arra tökéletesen megfelelő ez a három gép, hogy demózza az Androidban rejlő lehetőségeket és megmutassa a nyílt rendszer hatékonyságát. Hosszú távon azonban nem látom reális esélyét annak, hogy sok-sok ilyen gép jelenjen meg, inkább annak van nagyobb valószínűsége, hogy a WiFi hálózatok segítségével pillanatok alatt okostelefonra juttassuk a képeinket, melyeket ez után persze megszerkeszthetünk és meg is oszthatunk azonnal.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így készíts nagy tárgyakról termékfotókat
Sean Tucker háromrészes oktatóvideójából megtudhatjuk, hogyan kezdjünk neki, hogyan fotózzunk és hogyan dolgozzunk fel nagy méretű tárgyak termékfotóit.
Gyakorlat: Képérzékelők tisztítása
Aki cserélhető objektíves digitális fényképezőgépet használ, többnyire szembe találja magát a képérzékelőre tapadó por problémájával. Bár néhány gyártó már próbálkozik automatizálni a szenzorok tisztítását, a probléma még nagyon sok ember számára fennáll. Adott tehát a kérdés: hogyan érdemes szenzort tisztítani?
Alapfokon: Érzékelők III.
Ismerkedjünk meg a képérzékelők felépítésével és működésével.
Portréfotózás – ingyen oktatóvideó
A Photogy ingyenes oktatóvideót tett közzé, amelyben Alex Koloskov magyarázza el a portréfotózás fontos alapköveit stúdióban és kültéren egyaránt. A leckében többek...
Így kapcsolhatod be a Sony full-frame MILC-ed szimulált élőképét
Vakut, vagy vakukioldót használsz, de szeretnéd látni az expozíció szimulált élőképet? Itt a megoldás!
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben