Az angol PCWorld tegnap megjelent írásában egy interjút közöltek, melyben Andy Rubin-t, az Android társalapítóját kérdezték. A cikkből többek között az is kiderül, hogy az Androidot első körben nem okostelefonok létrehozásához, hanem fényképezőgépek operációs rendszerének készítették.A 2004-meg megszületett tervek szerint a képek könnyű online megosztása és tárolása lett volna a rendszer legcsábítóbb része. 2005-ben azonban, amikor a Google megvásárolta az Androidot, a korábbi tervek feledésbe merültek, s a mai napig is főképp az okostelefonok és táblagépek népszerű működtető szoftvere. A legnagyobb csavar a történetben azonban mégiscsak az, hogy a Samsung és a Polaroid végül mégiscsak fényképezőgépet épített az Android köré, jóllehet, nagy valószínűség szerint nem tudták, hogy Andy-ék első tervei is ezek voltak. Ma már a Polaroidnak, a Samsungnak és a Nikonnak is van Android operációs rendszer köré épülő fényképezőgépe, melynek piaci fogadtatása ugyan gyengébbre sikerült, mint ami elvárható, mégis arra tökéletesen megfelelő ez a három gép, hogy demózza az Androidban rejlő lehetőségeket és megmutassa a nyílt rendszer hatékonyságát. Hosszú távon azonban nem látom reális esélyét annak, hogy sok-sok ilyen gép jelenjen meg, inkább annak van nagyobb valószínűsége, hogy a WiFi hálózatok segítségével pillanatok alatt okostelefonra juttassuk a képeinket, melyeket ez után persze megszerkeszthetünk és meg is oszthatunk azonnal.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Value Angle: marketing bullshit, vagy valóban számít?
A Fujifilm még februárban tartotta meg idei X Summit rendezvényét Dubaiban, ahol a főszerepet a középformátumú GFX rendszer kapta.
A több, mint egy órás előadáson...
Így állítsd be a fehér és fekete szintet
A fényképezőgéped soha nem azt a képet fogja adni, amit szeretnél tőle kapni. De ez nem jelenti azt, hogy nem tudsz neked tetszőt alkotni....
Átmenetes szűrő hatás fillérekből
Nem rendelkezel drága átmenetes szűrővel, de szeretnél hatásos hosszú expozíciós képeket készíteni anélkül, hogy az égbolt túlexponált legyen?
Akkor ez a módszer neked való!
Benjamin Jaworskyj...
Fotóművész leszek: FIAP és PSA fokozatokról nagyvonalakban
A fotópályázatok többsége nyílt kiírású, így ebből a szempontból akár egy újdonsült tehetségnek is lehet jó napja és szép eredményeket érhet el a hazai vagy nemzetközi megmérettetéseken. „Gipsz Jakab, többszörös díjnyertes fotós”, a titulus jól mutat majd portfóliónkban, vagy a névjegyünkön, de mi a helyzet ha ennél többet szeretnénk és a „Gipsz Jakab fotóművész” címre, netán valami nemzetközileg is jegyzett elismerésre vágyunk?
Alapfokon: Hibás pixelek
Sajnos semmi sem tökéletes. A digitális fényképezőgépekre is igaz ez az állítás, ugyanis az érzékelőkön sokszor nem várt pixelhibák jelennek meg.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben