Mivel közös cégcsoportról van szó a Zeiss, Cosina és Voightlander közös standot állított, jobban mondva szorosan összenőttet. A nagy téglalap fehér fele a Zeiss kínálaté, míg a másik, fekete térfélen a Cosina és Voightlander termékei osztoznak. Tradicionális optikagyártóhoz hűen itt sem maradhattak ki a félbevágott objektívek, hisz a fejlett technológiát is prezentálni kell valahogy. A Zeis standon megtaláltuk a nemrég Fujifilm és Sony MILC gépekre is bejelentett Touit 50mm F2,8 objektívet, melyet mindkét gépváz típuson prezentált gyártója. Igen letisztult külsejű optikáról van szó, hisz még az élességállító gyűrű is sima, bármilyen mintázattól mentes, gumi borítású. A két változat legszembetűnőbb különbsége, hogy a Fujifilmes verzióra rekeszállító gyűrű is került, míg a Sony változaton nincs ilyesmi (a gépvázon állítható). Jobbára az objektív makró képességeit igyekezett kiemelni a Zeiss, ami nem is csoda, hiszen 1:1-es leképezésű. Egy rakás apróság (pl. fémpénzek) volt megörökíthető a gépek mellett egészen közelről is. A Voightlander oldal újdonsága az elmúlt héten bemutatott Nokton 25mm f/0,95 volt. Elképesztő fényereje mellett érdekessége még a különleges rekeszállító gyűrűje is. Ezt kétféle üzemmódban használhatjuk, egyrészt a hagyományos racsnis, megakadó megoldással, másrészt folyamatosan, akadásmentesen tekerve. Elég csak az előtte lévő gyűrű 180 fokban elfordítanunk a megfelelő mód kiválasztásához. Az alábbi videón ennek működését igyekeztünk bemutatni. A standon amúgy kicsit úgy érezhetjük magunkat mint egy boltban, mivel az objektívek melletti tájékoztató táblákon rendhagyóan az árukat is kiírták. A CP+ tudósításunk segítő partnere idén is a Canon!
NÉPSZERŰ CIKKEK
Biztos, hogy jól rendezted be a fotóstáskád?
Elég egy apró figyelmetlenség és a felszerelésed épsége bánhatja!
Fotóstáskából sokféle kialakítású létezik, vannak hátra felvehetők, vannak keresztbe vetve hordhatók és vannak a legnépszerűbbek,...
Így használd a Lightroom Color Grading (fényelés, színkorrekció) funkcióját!
Még tavaly ősszel jelent meg a Lightroomban a három utas színkorrekció lehetősége, aminek használata nem túl bonyolult, mégis vannak apró trükkök, amikkel még egyszerűbben és hatékonyabban használhatod.
Hány fókuszpontod legyen? Mi az a keresztszenzor?
Tükörreflexes gép vásárlásán töröd a fejed, de nem tudod, hogy milyet válassz, hány fókuszpontja legyen? Segítünk! Első és legfontosabb azt kijelentenünk, hogy...
Alapfokon: Érzékelők VI.
Előző alkalommal a Fujifilm SuperCCD-jét mutattuk be. Most azonban egy nagyságrenddel jelentősebb előnyökkel rendelkező különleges érzékelőről lesz szó.
Alapfokon: Érzékelők I.
A digitális fényképezőgépek rohamos elterjedésével szükségessé válik, hogy a témával most ismerkedőknek is lehetőségük legyen kisebb vagy nagyobb mértékben betekintést szerezni a digitális fényképezőgépek működésébe. Cikksorozatunk az érdeklődő kezdőknek készült.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben