Asztrofotózás, avagy pixelekbe zárt csillagfény címmel tartotta Ladányi Tamás asztrofotográfus a PHOTOEXPO 2014 második napjának első, alapjeggyel is látogatható előadását.
A nagy múlttal rendelkező elismert asztrofotós képei és cikkei is többször szerepeltek már a National Geographic kiadványaiban, de fotói megjelentek már a NASA, A nap asztrofotója (
Astronomy Picture of the Day) weboldalán is. Elsőként az asztrofotózás kialakulásáról hallgathattunk egy rövid bevezetőt, a daguerrotípiáktól kezdődően, Gothard Jenőn, David Milanon keresztül, s a műszaki feltételekről is ejtett néhány mondatot. A résztvevők arról is értesültek, hogy hová érdemes menni Magyarországon belül ahhoz, hogy a hosszú expozíciós asztrofotókat rongáló jelentős fényszennyezést kikerüljük. A továbbiakban a különböző feltételekről, a képek minőségét befolyásoló paraméterekről, a fényképezőgépek módosításáról, a mélyég objektumok felvételkészítésének eszközeiről hallgathattunk részleteket Később az asztrofotózásban rejlő lehetőségekről, az asztrofotók fajtáiról és készítési módjairól kaptunk gyorstalpalót.