Nem is tűrte sokáig maga körül a zümmögő drónt, jól felöklelte. Aztán a tulajt is megpróbálta…
A drónok, quadcopterek, távirányítású repülő alkalmatosságok a XXI. század talán legnépszerűbb játékszerei. Azon túl, hogy remek dolog velük röpködni és a komolyabbak még fotózásra és videózásra is használhatók, használatuk jogi kérdései is egyre komplikáltabbak, erről épp a múlt héten jelent meg nálunk Völgyi Attila értekezése (ha kihagytad volna, itt elolvashatod). Azért tehát, mert van egy drónunk, még nem tehetünk meg bármit. Nem repülhetünk a szomszéd telke fölé hogy meglessük éppen mit csinál az asszonyka, nem engedhetjük csak úgy el zárt területen, hogy érdekes videófelvételt csináljunk az Országház belsejéről, de ugyanúgy jogokat sérthet, ha állatokat zavarunk meg vele. Bár az állatokra más jogok vonatkoznak. Ők általában nem a törvénytől várják a megoldást. Ha gondjuk van, megoldják maguk. Így történt ez a Ramroként elhíresült kossal is, aki kiállt a jogaiért. Először befejelte a drónt egy közeli bokorba, majd a megérkező mentőcsapatot (értsd: a drón tulajdonosa) egy kicsit megkergette. Persze lehet, hogy a tulajtól csak egy elismerő simogatást várt…
Mint ahogy a filmes gépek esetében, a digitális fényképezőgépeknél is különöző érzékenységeket használhatunk. Hogy mit jelent ez és milyen hatása van, cikkünkből kiderül.
Bár hazánkban nincs még óriási divatja, de szerintem ami késik, nem múlik.
Már megint a külföld majmolása - kezdhetné bárki legyintve, mielőtt kilép a blogból....
A Cooperative of Photography Youtube videócsatornáján 9 egyszerű ötletet osztott meg, amelyeket fotózásokhoz (vagy videózáshoz) használhatunk.
A kilencből mi hetet ajánlunk megvalósításra, kettőt azonban kerülendőnek...
Nyomtasd ki és rakd fel a faladra (a teljes felbontású változat a bejegyzésen belül található)!
Sajnos csak angol nyelven érhető el, de ha valakinek...