Naplementés portréra van szükséged, de 40 méter vastag a felhőzet? Akkor sem kell kétségbe esned!
Két dologgal tudjuk helyettesíteni a napfényt: kézi atombombával és vakuval. Mivel előbbi eléggé káros az egészségre és a törvény is bünteti, no meg a beszerzése sem túl egyszerű, érdemesebb az utóbbi megoldást választani. Persze nem egy kis 40-es kulcsszámú másodvakura kell gondolni. Erre a feladatra legalább 400-500 Ws-os stúdióvakura lesz szükség, lehetőség szerint kültéren is használható mobil változatban.
A kelő/nyugvó nap melegebb fényét narancs színű színmódosító szűrővel érhetjük el. A vaku kioldása természetesen rádiós kioldó segítségével történhet.
Ezt alkalmazta Pye Jirsa is, a Los Angeles-i Lin & Jirsa Photography vezető fotósa, aki egy bemutató videót is készített a fotózásról:
Emlékszünk még a tetőcsomagtartón Gorenje hűtőt Bécsből hazahozó honfitársainkra? Az az idő már egy nyitás jele volt. De mi volt előtte? Zárt kapuk mögött a szocialista Magyarországon. Képválogatás a Fortepantól.
Avagy egy példa arra, amely megmutatja, hogy nem csak felesleges részek retusálására, vagy ott sem volt madarak felklónozására, de termékfotózásnál is igen hasznos ez...
Nem újkeletű témáról van szó, mégis most érdemes újra elővenni, hiszen egyre több gép támogat 3D módokat, de nem mindenkinek van rá lehetősége, hogy ilyen gépet válasszon, pedig van már fotópályázat is ezekre a képekre. Azonban azoknak sem kell lemondani a sztereoszkópikus fotózásról, akik nem rendelkeznek 3D géppel, hiszen egy ingyenes és egyszerű program, plusz némi gyakorlat segítségével remek térhatású fotókat készíthetnek.
Ha lemaradtál volna róla, már megtekinthető a Nikon #CreateYourLight oktatóvideó sorozat következő epizódja, amelyben az otthon elkészíthető fényformálókról kapunk bőséges bemutatót!
Sean Tucker háromrészes oktatóvideójából megtudhatjuk, hogyan kezdjünk neki, hogyan fotózzunk és hogyan dolgozzunk fel nagy méretű tárgyak termékfotóit.