Naplementés portréra van szükséged, de 40 méter vastag a felhőzet? Akkor sem kell kétségbe esned!
Két dologgal tudjuk helyettesíteni a napfényt: kézi atombombával és vakuval. Mivel előbbi eléggé káros az egészségre és a törvény is bünteti, no meg a beszerzése sem túl egyszerű, érdemesebb az utóbbi megoldást választani. Persze nem egy kis 40-es kulcsszámú másodvakura kell gondolni. Erre a feladatra legalább 400-500 Ws-os stúdióvakura lesz szükség, lehetőség szerint kültéren is használható mobil változatban.
A kelő/nyugvó nap melegebb fényét narancs színű színmódosító szűrővel érhetjük el. A vaku kioldása természetesen rádiós kioldó segítségével történhet.
Ezt alkalmazta Pye Jirsa is, a Los Angeles-i Lin & Jirsa Photography vezető fotósa, aki egy bemutató videót is készített a fotózásról:
Manapság egyre több olyan stúdióvaku kerül piacra, amely nem csak akkumulátoros üzemeltetésével, de nagy sebességű vakuszinkronjával is lehetőséget kínál a kültéri fotózáshoz.
Mint ismeretes, a...
A Windows egyre újabb és újabb frissítései meglepően sok helyet tudnak felemészteni egy modern, naprakész számítógépen, ami főképp akkor okozhat problémát, ha viszonylag régi...
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.
A sokszor előkerülő témát főképp profi fotósoktól hallhatjuk, s nem feltétlenül csak itthon, hanem külföldön is. De vajon szabad-e ingyen fotózni? Vagy ezzel tényleg...