A hosszú expozíciós idejű fotók fényfestése nem új keletű dolog, de drónnal vélhetően elsőként az Ascending Technologies készített ilyen képeket.
Na azért nem kell megijedni, nem kézzel irányították repülés közben a drónokat, ennyire még nem finomult ki a technikájuk, csupán arról van szó, hogy előre beprogramozott pályán reptették végig a fényforrással ellátott drónt, miközben folyamatosan nyitva lévő zárral fotózták állványról. A kézzel rajzolást talán majd az első drón világbajnokságon vezetik be 🙂 De azért hogy ne legyen túl egyszerű a dolog, még mozgóképet is készítettek a fényfestett jelenetekből.
Aki cserélhető objektíves digitális fényképezőgépet használ, többnyire szembe találja magát a képérzékelőre tapadó por problémájával. Bár néhány gyártó már próbálkozik automatizálni a szenzorok tisztítását, a probléma még nagyon sok ember számára fennáll. Adott tehát a kérdés: hogyan érdemes szenzort tisztítani?
Viktor Elizarov kanadai fotós készítette el az alábbi expozíciós háromszöget, amely segít megérteni a rekesz, a zársebesség és az érzékenység hatásait.
A képen feltüntette azt...
Ha jó fotós, ezen belül is jó esküvőfotós szeretnél lenni, fontos, hogy belásd: nem szabad ragaszkodni az ódivatú megoldásokhoz. Ha nyitott vagy és kreatív,...
Az Adorama TV-n nemrégiben megjelent videóban Gavin Hoey mutatja meg a nézőknek, miért jó a szórt fény (felhős idő), illetve miért nem, valamint azt,...
Ma Magyarországon már csak alig egy-két helyen csodálhatjuk meg eredeti környezetükben a főúri kastélyokat, pedig egykor a fényűzéshez éppúgy hozzátartozott a hatalmas park, mint az impozáns épület. Fotókon az ország legszebb precízen megtervezett kastélyparkjai.