A Canon USA által közzétett videó azt hivatott bemutatni, mennyivel gyorsabb az új nano USM fókuszmeghajtás, mint a korábbi léptetőmotoros, amely az EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM-ben található.
Az új objektívről már olvashattuk, hogy a legfrissebb technológiájú nano USM meghajtás került bele, de ennek sebességéről nem sok szemléltetést kaptunk. Eddig. Az alábbi videóban azt kívánják szemléltetni, hogy az új nano USM-es fókuszmeghajtású változat mennyivel gyorsabb a korábbi STM meghajtású EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM objektívhez képest. Arról nem szól a fáma, hogy a korábbi mikor USM-es objektívhez képest mennyivel gyorsult a rendszer, de erre viszont egy gyári adatot tudunk: a mikro USM objektív 560 ms-os teljes tárgytávolság tartomány végigszkennelési idejével szemben az új verzió nano USM meghajtása csupán 130 ms időt igényel. Ezek a gyári adatok, ez pedig a gyári videó:
Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.
Több, mint gondolnád! 1947-ben Artur Fischer német feltaláló jegyeztette be a szinkronizált vaku szabadalmát, miután az akkori vakukkal képtelen volt jó...
A digitális fotózásban a képzajjal kell a legtöbbet küzdeni. Bár ma már kaphatók nagyon alacsony képzajú, magas érzékenységnél is jól használható gépek, a fotósokban...