A digitális fotózásban a képzajjal kell a legtöbbet küzdeni. Bár ma már kaphatók nagyon alacsony képzajú, magas érzékenységnél is jól használható gépek, a fotósokban mindig megvan az igény, hogy még tökéletesebb és még tisztább képet alkossanak. Íme egy „új” módszer a képek zajának csökkentésére.
A módszer valójában nem új, de így publikálva én még most láttam először. Az alacsony képzaj eléréséhez első körben több expozícióra van szükség, amelyekből dolgozni fogunk. Mivel a képzaj többnyire a termikus, véletlenszerű zajból áll, így ezek átlagolásával jelentősen csökkenthető a zajosodás. Gyakorlatilag ugyanezt teszik a modernebb fényképezőgépek is a többképes zajszűrő módjuk során. Mivel fontos, hogy tökéletes átfedésben legyenek a fotók, s ezt állványról fotózva sem minden esetben érnénk el, így javasolt a Photoshopba betöltés során automatikus igazítását is igénybe venni a File/Automate/Photomerge menüponton keresztül, ahol a képek kiválasztása után kapcsoljuk ki a Vignette Removal és a Geometric Distortion Correction funkciókat, most ugyanis nem panorámát, csak képek egymásra illesztését szeretnénk elérni. A képfájlok betöltése után a kapott rétegmaszkokat töröljük le, csak a képek legyenek egy-egy rétegen. Jelöljük ki az összes réteget, majd egyesítsük őket Smart Objectbe (Layer/Smart Objects/Convert to Smart Object). Ha ezzel megvagyunk, akkor már csak az átlagoló módot kell beállítanunk a Layer/Smart Objects/Stack Mode menüponton belül Mean módúra. A módszer hatékonyan képes csökkenteni a képzajt, de hátránya, hogy csak statikus témáknál használhatjuk. Ha viszont mozgó témát kell fotóznunk és nincs lehetőségünk több expozícióból átlagolásra játszani, akkor ezt használjuk:
A Sony egy korábbi felmérése szerint a nem profi DSLR felhasználók közel kétharmadának fogalma sincs arról, milyen az élet az automatikus üzemmódon túl. A...
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.
Remek videóban ismerhetjük meg a fénymérés alapjait, és azt is, hogy mi a különbség a fényképezőgép fénymérője és a kézi fénymérő között, illetve hogy...
1 órás videóban beszélget Chelsea és Tony Northrup a Minolta és Sony Alpha fényképezőgépekről, egészen 1928-tól, érintve a Minoltaflex TLR, a cserélhető objektíves Minolta...