Ha túl unalmasnak és üresnek találod a modelled mögötti hátteret, könnyen feldobhatod egyszerűen kivitelezhető, ablak által vetetthez hasonló árnyékkal.
Bár léteznek ma már olyan fényforrások, amelyekre különböző formájú árnyékolókat helyezve mintákat rajzolhatunk a hátterünkre már fotózáskor, nem mindenki teheti meg, hogy ilyen drága felszerelésbe fektessen. Pláne nem akkor, amikor műterembe csak bérlés útján jutunk és azt kell használjuk, amit kapunk. Ilyen esetben sem kell kétségbe esni, hiszen a lenti módszerrel könnyedén feldobhatjuk fotónk hátterét. A képfeldolgozás során a Photoshop által kínált egyedi mintát (Custom Shape) alkalmazzuk, majd a képre helyezett és megvastagított formát gaussi elmosással (Filter/Blur/Gaussian Blur) lágyítjuk. Végül rétegmaszkkal lesatírozzuk a szükségtelen helyekről az árnyékot. Amivel még érdekesebbé tehetjük a hátteret, ha az árnyék hatásra használt rácsozatra perspektív torzítást alkalmazunk (Edit/Transform/Perspective). Glyn Dewis videója:
Objektívet sokféleképpen lehet tervezni és készíteni. Nyilvánvalóan olyan megoldás nincs, ami mindenre tökéletes, így a képélességre, homogenitásra, színhibák minimalizálására, torzításra, tömegre, méretre, par- vagy...
A CRI, azaz a Color Rendering Index nem annyira új keletű, mint gondolnánk. A szín visszaadási indexként fordítható paraméter manapság főként a LED-es fényforrásoknál...
Mindig elborzasztott, amikor megláttam egy női táska mennyi apró kis vackot tartalmaz, és milyen iszonyú "bőrönddel" képesek egyesek közlekedni a világban. Sőt, bevallom, sokszor kinevettem, amikor láthatóan évekkel ezelőtt elfeledett tárgyak is előkerültek a mélyéről. Ezek után belevágtam a vízalatti fotózásba. Ma már kevesebbet mosolygok a sok cuccon, én egy teljes bőröndöt képes vagyok megtölteni apró bizbaszokkal.