Ha túl unalmasnak és üresnek találod a modelled mögötti hátteret, könnyen feldobhatod egyszerűen kivitelezhető, ablak által vetetthez hasonló árnyékkal.
Bár léteznek ma már olyan fényforrások, amelyekre különböző formájú árnyékolókat helyezve mintákat rajzolhatunk a hátterünkre már fotózáskor, nem mindenki teheti meg, hogy ilyen drága felszerelésbe fektessen. Pláne nem akkor, amikor műterembe csak bérlés útján jutunk és azt kell használjuk, amit kapunk. Ilyen esetben sem kell kétségbe esni, hiszen a lenti módszerrel könnyedén feldobhatjuk fotónk hátterét. A képfeldolgozás során a Photoshop által kínált egyedi mintát (Custom Shape) alkalmazzuk, majd a képre helyezett és megvastagított formát gaussi elmosással (Filter/Blur/Gaussian Blur) lágyítjuk. Végül rétegmaszkkal lesatírozzuk a szükségtelen helyekről az árnyékot. Amivel még érdekesebbé tehetjük a hátteret, ha az árnyék hatásra használt rácsozatra perspektív torzítást alkalmazunk (Edit/Transform/Perspective). Glyn Dewis videója:
Ma Magyarországon már csak alig egy-két helyen csodálhatjuk meg eredeti környezetükben a főúri kastélyokat, pedig egykor a fényűzéshez éppúgy hozzátartozott a hatalmas park, mint az impozáns épület. Fotókon az ország legszebb precízen megtervezett kastélyparkjai.
A Photogy ingyenes oktatóvideót tett közzé, amelyben Alex Koloskov magyarázza el a portréfotózás fontos alapköveit stúdióban és kültéren egyaránt. A leckében többek...
Nyomtatható formában is elérhető, kezdők számára ideális!
Aki még csak most ismerkedik a fotózással, talán még nincs teljesen tisztában azzal, hogy mit okoz...
Szocialista ringlispíl, fekete-fehér majális, baráti kirándulások és családi utazások egy egyre inkább elreteszelt világban, a semmiből kinövő panelnegyedek vonalas esztétikája: csak néhány évtizeddel ezelőtti, mégis alig ismert számunkra az a Nagyvárad, amibe egy amatőr fotós lencséjén keresztül leshetünk be, bepillantva a Ceaușescu alatti magyar polgárság hétköznapjaiba.