Mindig is érdekelt, hogyan kell beállítani a fényeket ahhoz, hogy szép fotót készíthess üveg tárgyakról? Itt a megoldás!
Üveg tárgyak fotózásánál két dolgot kell feltétlenül szem előtt tartanod: egyrészt az üveg felülete általi tükröződést, másrészt az üvegen áthaladó fény fénytörését. Emiatt nem mindegy, hogyan világítjuk oldalról a tárgyunkat, mi van még a szobában vagy műteremben, ahol fotózunk (kitakarás!), illetve hogy világítsuk meg a hátteret, hogy szép képet kapjunk. Nyilvánvaló, hogy arra is ügyelnünk kell, hogy az üveg felülete ne legyen ujjlenyomatos. A hátteret kis szögű méhsejtráccsal ellátott vakuval, az üvegpohár oldalát hátulról 30-45 fokos szögből egy-egy szoftboxos vakuval érdemes világítani. Egy több lépcsős fotózás folyamatát mutatja be nekünk Jay P. Morgan, aki a videója végén még egy fókuszcsapdát is bevet a legjobb eredmény eléréséhez. A videót akkor is érdemes megnézned, ha nem értesz jól angolul!
Michael Shainblum megmutatja, mire kell figyelni asztrotájkép fotózásnál, s hogyan érdemes ezeket a képeket Lightroomban kidolgozni.
https://www.youtube.com/watch?v=49t3H2Ck29k
Ha lemaradtál volna róla, már megtekinthető a Nikon #CreateYourLight oktatóvideó sorozat következő epizódja, amelyben az otthon elkészíthető fényformálókról kapunk bőséges bemutatót!
Bizonyára te is gyönyörködtél már a fantasztikus látványt nyújtó asztrotájképek továbbfejlesztésének számító asztropanorámákban. Ebből a videóból megtudhatod, hogyan lehet ilyet készíteni!
Két részes sorozatunkban azok számára szeretnénk egy kis betekintést nyújtani a világítástechnika sűrű erdejébe, akik többet szeretnének foglalkozni a megvilágítással és nem érzik elegendőnek a hagyományos külső vakuk által elért eredményt. Első részünkben néhány termékkel ismerkedünk meg.