Mindig is érdekelt, hogyan kell beállítani a fényeket ahhoz, hogy szép fotót készíthess üveg tárgyakról? Itt a megoldás!
Üveg tárgyak fotózásánál két dolgot kell feltétlenül szem előtt tartanod: egyrészt az üveg felülete általi tükröződést, másrészt az üvegen áthaladó fény fénytörését. Emiatt nem mindegy, hogyan világítjuk oldalról a tárgyunkat, mi van még a szobában vagy műteremben, ahol fotózunk (kitakarás!), illetve hogy világítsuk meg a hátteret, hogy szép képet kapjunk. Nyilvánvaló, hogy arra is ügyelnünk kell, hogy az üveg felülete ne legyen ujjlenyomatos. A hátteret kis szögű méhsejtráccsal ellátott vakuval, az üvegpohár oldalát hátulról 30-45 fokos szögből egy-egy szoftboxos vakuval érdemes világítani. Egy több lépcsős fotózás folyamatát mutatja be nekünk Jay P. Morgan, aki a videója végén még egy fókuszcsapdát is bevet a legjobb eredmény eléréséhez. A videót akkor is érdemes megnézned, ha nem értesz jól angolul!
Szocialista ringlispíl, fekete-fehér majális, baráti kirándulások és családi utazások egy egyre inkább elreteszelt világban, a semmiből kinövő panelnegyedek vonalas esztétikája: csak néhány évtizeddel ezelőtti, mégis alig ismert számunkra az a Nagyvárad, amibe egy amatőr fotós lencséjén keresztül leshetünk be, bepillantva a Ceaușescu alatti magyar polgárság hétköznapjaiba.
Ne mondassunk í betűs szavakat, használjunk más trükköt! Erről szól(hatna) az alábbi videó. Bizonyára sok fotós szembesül első portréfotózásán, vagy csoportkép készítésén...
Avagy hogyan fotózz portrét f/1,4 fényerővel, stúdióban. A vakuknál ismert paraméter a minimális teljesítmény, amely rendszervakuknál általában 1/128 teljesítményt jelent, ám stúdióvakuk...
Kezdő fotósként elég a fényképezőgéppel és az objektívvel kapcsolatos szakkifejezéseket bebiflázni, ha viszont különálló vaku vásárlására adja a fejét az ember, új fogalmakkal szembesül. A külső kisvakuk legfontosabb jellemzőit igyekeztünk összeszedni.