Világosítanál a képed egy részén és ehhez a Lightroom módosító ecsetét használod, de nem lesz szép az eredmény? Imitt-amott kihagy pixeleket? A hiba oka és megoldása sokkal egyszerűbb, mint gondolnád!
Bevallom őszintén, a Lightroom hajnalán én is belefutottam már ebbe a hibába, de azt gondoltam, én vagyok a béna és pedig ez egyértelmű és egyszerű. De mint Scott Kelby-nek írt panaszos levelekből kiderül, nem csak én voltam béna, más is belefuthat ebbe a problémába. Így viszont kicsit más a helyzet, azaz inkább a szoftver kezelőfelülete és annak nem egyértelmű értelmezése okozhatja azt a bizonyos problémát. Az ok pedig nem más, mint az ún. Auto Mask. Ezt ugyanis csak akkor érdemes használni, ha olyan területen akarunk módosítást végrehajtani, amely homogén háttér előtt jól elkülönül attól. Ez esetben segítség az Auto Mask, hiszen csak arra az objektumra lesz érvénye, amelyen az ecsetelést elkezdtük. Ha viszont a módosítást pl. füvön, vagy térkövön, esetleg más textúrált képrészleten végezzük, az eredmény az Auto Mask mellett siralmas lehet. A probléma bemutatása és annak megoldása Scott Kelby videójában tekinthető meg:
Rövid sorozatunk második felében az előző részben bemutatott stúdióeszközök közül válogattunk össze jónéhányat, hogy a legnyilvánvalóbb módon, példafotókkal illusztrálva mutassuk be működésüket.
A digitális fotózásban a képzajjal kell a legtöbbet küzdeni. Bár ma már kaphatók nagyon alacsony képzajú, magas érzékenységnél is jól használható gépek, a fotósokban...
Azt már körbejártuk, hogy miért szükséges a vízalatti vaku a szép képekhez. Az is tény, hogy elég nagy vaku nem létezik, hiszen a víz alatt a fény erősen hiánycikk. Az alábbiakban áttekintjük a vízalatti vakuk kínálatát, a kiválasztáshoz szükséges tudnivalókat, a technikai paramétereket és árakat.