Szeretnénk sorozatot indítani fotózásokról, fotózáson történt érdekes esetekről, amelyekben leírjátok, milyen érdekes dolgok történtek veletek, vagy milyen furcsa tapasztalatot szereztetek a fotózás során. Első történetünkben egy nem hétköznapi esküvőfotózás érdekes mellékhatásáról számolunk be. Eredetileg az „Esküvőfotós szotrik” címet adtam volna a sorozatnak, de ezzel azt sugalltam volna, hogy csak esküvőfotós témában várunk történeteket. De ez nem így van. Bármi érdekesség jöhet, ami fotózáshoz köthető. Történetünk pár évvel ezelőtt zajlott, amikor kedves fotós cimborámmal együtt fotóztunk egy siket párt. Egy ilyen esküvőfotózás önmagában különleges és szokatlan, hiszen egy-egy esküvőfotós jó esetben anyanyelvén kívül beszél még angolul, vagy németül, esetleg olaszul, de hogy jelbeszéddel tudjon kommunikálni, az igencsak ritka. Márpedig a kedves pár sajnos nem hallhatta azt, amit mi mondtunk. Szerencsére segítségünkre volt egy tolmács, aki a mi általunk mondott „utasításokat” jelbeszéddel továbbította a pár felé, illetve a pár közlendőjét is szavakba öntötte nekünk. Éppen egy meghittebb képsorozatot készítettünk, amikor is a cél az volt, hogy a menyasszony és leendő férje ura egy kicsit biccentsék össze a fejüket és nézzenek felénk. Nagyjából ez az a póz, amit szerettünk volna:
Nagyjából sikerült is a beállítás, de a háttér nem volt ideális, így fél lépéssel balra kellett lépnem, hogy ne legyen zavaró elem a háttérben. Igen ám, de ezzel együtt ugye a párnak is kicsit fordulni kellene velem együtt, hogy ne legyen srég a beállás, így megkértem a tolmácsot, hogy kissé forduljon a pár óramutatóval megegyező irányban. A kérésnek eleget is tettek és már fordultak is, amikor a menyasszonyon valami furát vettem észre. Először csak kicsit nyitotta ki a száját, később nagy O betűt formált és valamit nagyon mutatott. A jelbeszédet azonban csak a tolmács értette, aki pont ekkor nem figyelt, mással beszélt éppen, el is fordult a pár felől. Néhány kínos (fogalmunk sem volt, mi a baj) és hosszú másodpercet követően a tolmács visszafordult, majd gyorsan szaladt is a menyasszony segítségére. Mint utóbb kiderült, az volt a baj, hogy a menyasszony hajában lévő csat beakadt a vőlegény hajába és amikor fordultak, annyira húzta a menyasszony haját, hogy fel kellett kiáltson fájdalmában. Hang azonban nem jött ki a torkán szegénynek, így kétségbe esetten próbálta tudtunkra adni a bajt. Mi azonban csak döbbenten álltunk ott földbe gyökerezett lábbal és fogalmunk sem volt, mit is akar nekünk mutatni a menyasszony és hogy mit is kellene tennünk. Szerencsére a tolmács időben észrevette a problémát és gyorsan cselekedett is. A kis incidens után már jobban figyeltünk, hogy ne akadjon semmibe az a kis renitens csattocska. Ha neked is van érdekes sztorid, oszd meg velünk, hogy más is olvashassa. Leginkább annak örülnénk, ha e-mailben írnátok meg a történeteteket, amelyet itt, blogunkban szeretnénk közzé tenni (igénytől függően a fotós nevével, vagy anélkül). Történeteiteket az ir@pixinfo.com címre várjuk!
Tengernyi fotóklub tevékenykedik ma Magyarországon, melyeket remélhetőleg meg is talál minden érdeklődő, hiszen a baráti társaság mellett akár kiállításokon és egyéb fotós rendezvényeken történő megmutatkozási lehetőséget is találhat. A következő rövid gyűjteményben összeszedtük hazánk legöregebb fotóklubjait.
Steve Perry videója a fényelhajlásról.
Ha nem csak gombot szeretnél nyomkodni, hanem érdekel a fotózás fizikája is és a lehető legtöbbet szeretnéd kihozni a...
A digitális fényképezőgépek rohamos elterjedésével szükségessé válik, hogy a témával most ismerkedőknek is lehetőségük legyen kisebb vagy nagyobb mértékben betekintést szerezni a digitális fényképezőgépek működésébe. Cikksorozatunk az érdeklődő kezdőknek készült.