Ahogy az EOS R megjelent – és okozott óriási csalódást rengeteg Canonos fotósnak -, már szárnyra is keltek az első olyan pletykák, amelyek azt jósolták, hogy jön, nagyon jön, nyakunkon, mindjárt itt lesz a várva várt csoda, a Canon új atomfegyvere, a mindent elsöprő nagy felbontású, szenzor stabos, 1DX képességű, csúcsmasina.
Most pedig már ott tartunk, hogy már a konkrét képességeket is rebesgetik.
Igaz, terméknevet még mindig nem tudni, ahogy igazság szerint a célközönséget se. Ám a legizgalmasabb mégis inkább az a néhány ellentmondás, amelyeket a tudni vélt képességek között lehet felfedezni.
De nézzük, mivel próbálkoznak életben maradni manapság a canonos pletykalapok:
- 75 Mpixeles full-frame CMOS szenzor (mit nekünk a Sony 61 Mpixele, toljunk rá még egy lapáttal 😀 a kérdés az, hogy él-e elég fotós a Földön, akinek ne lenne elég 40-45 Mpixel egy full-frame vázban)
- a szenzor fejlesztésekor a dinamika átfogásra helyezik a hangsúlyt (ennek totálisan ellentmond az óriási felbontás, amely pont nem a nagy dinamika barátja)
- sorozat sebessége hasonló lesz, mint az EOS R-é (ekkora felbontással az a 8 kép/mp sem lesz kis teljesítmény)
- DiGiC 9 processzor
- dupla kártyafoglalat (a remény hal meg utoljára 😀 )
- joystick, mint az EOS-1Dx Mark III-on
- nagyobb és jobb felbontású elektronikus kereső az EOS R-énél
- teljesen kihajtható és elforgathat LCD (a felbontás és a dupla kártyafoglalat alapján a profikat célozzák meg, de a profiknak szánt gépeknél nem jellemző a kihajtható LCD, de persze lehet, hogy pont ez a gép töri meg a jeget)
- időjárásálló szigetelések
- hasonló felépítés, mint az EOS R-é
Személy szerint nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg készül-e ilyen gép, vagy valaki(k) megint csak mertek nagyot álmodni.
Önmagában persze a feltételezés, hogy a Canon készül egy EOS R-nél komolyabb MILC-cel még megállja a helyét, esélyes is, hogy lesz jövőre egy ilyen váz. Ugyanakkor ennyire eltúlzott felbontást rögtön a kevésbé komolyan vett MILC-ekbe betolni ahelyett, hogy a DSLR csúcsába tennék – furcsa lenne.
Pláne úgy, hogy sokan várnak egy jól használható full-frame MILC-re a Canontól. Ez ilyen gép messze nem az átlag profik igényeinek kielégítését célozza, nagyon kis réteg igényel ilyen felbontást – lásd a Sonynak sem úgy jött be az A7R IV piaci debütálása, ahogy tervezte…