A Sigma 28-300 mm-es F3,5-6,3 macro objektívjét augusztus 20-án dobja piacra, igaz, egyelőre „csak” Sigma, Canon és Nikon gépekhez. Szeptembertől bővül a kör Pentax és Minolta gépekhez használható bajonettel. Az alapállapotban mindössze 84 mm hosszú és 74 mm-es átmérőjű optika nem túl nehéz darab, ugyanis tömege csak 460 gramm. A belső élesség-állítási rendszernek köszönhetően minden probléma nélkül a frontlencse elé helyezhetők 62 mm-es polarizációs szűrők, illetve napellenző. A tökéletes leképezés és az alacsony aberrációs szint elérése céljából két speciálisan alacsony szóródású (Special Low dispersion – SLD) üveglencsét és négy (!) aszférikus tagot alkalmaztak. A teljes optikai rendszer 15 tagból áll, a lencséket 13 csoportba rendezték. A blende 8 lamellából áll, a legszűkebb állása F22. A legkisebb tárgytávolság a teljes fókusztávolság-tartományban 50 cm. 300 mm-es állásban makrózáskor 1:3-as leképezési arány is elérhető. A Zoom-lock-nak köszönhetően elkerülhető, hogy élességállítás közben, vagy egyéb esetben a beállított fókusztávolság megváltozzon, bár a két paraméter változtatásához két külön gyűrű áll rendelkezésre.
Sean Tucker háromrészes oktatóvideójából megtudhatjuk, hogyan kezdjünk neki, hogyan fotózzunk és hogyan dolgozzunk fel nagy méretű tárgyak termékfotóit.
De legalábbis tartsd észben, hogy egy csúcskategóriás DSLR időjárásálló szigetelései profibban kivitelezettek, mint egy felső-közép kategóriás APS-C váznál és ha lehet, ne csupán szatyorral...
Michael Shainblum megmutatja, mire kell figyelni asztrotájkép fotózásnál, s hogyan érdemes ezeket a képeket Lightroomban kidolgozni.
https://www.youtube.com/watch?v=49t3H2Ck29k