Nagy standon, de a mezei látogató számára kis bejárható területen állított ki a Tamron, és ahogy a Sigmánál, úgy náluk is a két évvel ezelőtti hangulat köszönt vissza. Hatalmas poszteren hirdették az SP 10-24mm F3,5-4,5 Di-II LD ASPH nagylátószögű optikájukat, melyet APS-C szenzoros gépekhez készítettek és így is 15-16mm-nek megfelelő látószöget nyújt. Kipróbálható verziót viszont nem találtam. A poszter előtt újabb terepasztal, egy fokkal ízlésesebben mint a Sonynál. Miniatűr japánkertet, virágokat fényképezhettünk makró optikákkal. Nem sokkal arrébb az előző Photokinán is kiállított optikai stabilizátor tesztpad fogadott, ahol a Tamron VC (vibration control) rendszerének tudását mutatták be. Ez most kevésbé érdekelt, inkább a „robbantott” objektíveket vettük szemügyre. A Tamron egyik újdonsága az idén tavasszal bejelentett stabilizátoros, ultrahangos AF motorral szerelt 70-300mm-es zoom. Birdie azonnal le is csapott egyre, hogy kipróbálja. Tapasztalatai röviden: – a stabilizátor bekapcsolásakor mindig ugrik a kép. + az új USD (Ultrasonic Silent Drive) érzetre gyorsabb, mint a Sigma eddig próbált HSM obijai. A hangjáról sajnos nem tudunk nyilatkozni, mert a vásári forgatagban nem volt ellenőrizhető. Annyi tehát bizonyos, hogy az átlagos Photokina zsivajnál nem hangosabb. Az egyik vitrin melletti táblán büszkén tudatta a világgal a cég, hogy nem csak saját márkás termékeket készítenek, de bizony a nagy fényképezőgép gyártók számára is készítenek kompakt optikákat. Néhányat közzé is tettek, és bár a feliratokat leragasztották, egy-két objektív nagyon ismerősnek tűnt. Lehet találgatni! A Tamron nem annyira a fix, mint inkább a zoom telék elkötelezettje. Kis pulpitusukon öt, jobbára zoomos teleobjektívvel kukkolhattuk a szomszédos standokat. A 18-270mm zoombajnok mellé a két évvel ezelőtti katalógusukat szórták, melyen még újdonságként szerepel az optika. A múltkori Photokinán tényleg az volt, most csak annyi változott, hogy ki is lehetett próbálni. A Photokina tudósítás nem jöhetett volna létre az Artwork Photo, a Fujifilm Magyarország és a McGoat webáruház támogatása nélkül.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Mennyire szabad utómunkázni és photoshopozni?
Bizonyára te is találkoztál a bulvár média most felkapott nagy sztorijával, amely a Nikon szingapúri facebook oldalának fotópályázatán nyertes Yu Wei képeiről és a...
Úgy érzed tutibiztos az archiválásod? Nézd meg ezt!
Sam Hurdon washingtoni esküvőfotós blogjában mutatta be, hogyan és milyen rendszer szerint archivál. Gyanítom, kevesen vagyunk, akik ezt nála precízebben művelnénk...
Lehetne paranoiának is...
Így készíts valóságosnak ható tócsát a képedre!
Csak egy ingyen elérhető textúra, a Vanishing Point és pár réteg használata kell az igen látványos virtuális pocsolyák létrehozásához.
Így másolhatod át egy kép színvilágát egy másikra
Tetszik egy kép színvilága és szeretnél hasonlót csinálni a saját fotóddal? Itt a megoldás!
A legjobb fényképezőgép kiválasztása | 1. rész: felbontás, szenzorméret
Elvesztél a különböző paraméterek között, nem tudod, melyik funkció a fontosabb, vagy épp melyik mikor jön jól? Segítünk! Cikksorozatunkban bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat, amik egy gép kiválasztásánál fontosak lehetnek!
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben