Rövidesen végéhez érünk Pentax K200D tesztünknek, melynek köszönhetően már jópár tesztfotóval rendelkezünk. A tesztfotók Pentax smc DA* 200mm f/2.8 ED [IF]SDM, Pentax smc D FA 50mm f/2.8 Macro, Pentax smc DA 12-24mm f/4.0 ED AL (IF) és Pentax smc DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II optikákkal készültek. A tesztképeink egy része már megtekinthető a Pentax K200D adatlapjáról vagy erre a linkre kattintva. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is. A 18 mm alatti gyújtótávolságú (valamint a 13-as sorszámú) képek Pentax smc DA 12-24mm f/4.0 ED AL (IF) optikával, a 18-55 mm közöttiek Pentax smc DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II optikával, az 50 mm gyújtótávolságúak Pentax smc D FA 50mm f/2.8 Macro-val, míg a 200 mm fókusztávolságú képek Pentax smc DA* 200mm f/2.8 ED [IF]SDM objektívvel készültek. A fájlnévben szereplő RAW szócska az eredetileg RAW-ban készült fotókat jelzi, ezeket a gyári Pentax Photo Laboratory programban alakítottuk át JPEG-é alap beállítások mellett, de 0 zajszűréssel. A RAW-LR jelzés a z Adobe Lightroom1.4.1-ben konvertált fotókat mutatják, melyek a szoftver alapbeállításaival készültek. A fényképezőgéppel készített JPEG fotók kikapcsolt (pontosabban a lehető legkisebb) zajszűrés mellett, 0 értékű élesítésűek (itt az alapérték 1 lett volna, de túlélesítettnek tűntek ezek a képek).
NÉPSZERŰ CIKKEK
Atomvillanás: víz alatti vakuk
Azt már körbejártuk, hogy miért szükséges a vízalatti vaku a szép képekhez. Az is tény, hogy elég nagy vaku nem létezik, hiszen a víz alatt a fény erősen hiánycikk. Az alábbiakban áttekintjük a vízalatti vakuk kínálatát, a kiválasztáshoz szükséges tudnivalókat, a technikai paramétereket és árakat.
Tudod mi kell a drámai hatáshoz?
Vérfagyasztó pillanatok kaphatók el a megfelelő technikával, mindennemű veszély nélkül. Csak tudni kell, mi mire való! Azt a fotósiskolákban is tanítják, hogy...
A makrófotózásról
A digitális fényképezőgépek elterjedése sok változást hozott a fotózás világában. Ilyen mindenki számára észlelhető változás, hogy a kompakt gépek többségével remek közeli, vagyis makró fotók készíthetők. A tükörreflexes fényképezőgépek optikáit azonban még mindig a régi trükkökkel kell rávenni a megfelelő nagyításra. Makró fotózásról szóló cikkünkben ezeket a trükköket igyekszünk bemutatni.
Interpolációs eljárások
Ki ne emlékezne Robert Aldrich háborús klasszikusára, a Piszkos tizenkettő című filmre? Egy tucat mindenre elszánt bűnöző hajt végre kényes, kemény harci feladatot, hogy a film végére megfogyatkozva bár, de dicsőségben nyerjék el az áhított szabadságukat.
Hasonló cél vezérelt minket is, amikor összeszedtük a digitális utómunkában ismert tizenkét "legelszántabb" interpolációs algoritmust, hogy izzasztó missziónak alávetve őket, megküzdjenek a dicsőségért.
Tényleg felesleges a vízjelezés?
Talán igen, talán nem, de én sosem hagyom nyitva a bejárati ajtót, nappal is zárom, s a képeim is inkább vízjelezem. Már csak hogy...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben