Értékelés
Ajánló
A Canon EOS-60D a gyártó új szubkategóriáját indító modellje. Nehéz emiatt bárminemű komolyabb összehasonlítást tenni, hiszen ha az EOS-50D-vel vetjük össze, már akkor is magasabb kategóriában keresgélünk (az EOS-50D az EOS-60D és az EOS-7D közé pozícionálható), míg ha az EOS-550D-hez viszonyítunk akkor pedig nagyon alá nézünk.
Lényegében a professzionálisabb használatra az EOS-7D javasolható, míg a komoly amatőrfotósoknak az EOS-60D is tökéletesen elégséges lehet.
A kihajtható LCD-nek köszönhetően videófelvételre is kényelmesen használható az EOS-60D, külső mikrofonnal, USM objektívvel remek lehetőségeink nyílnak.
A gép kezelése egyszerű, bár aki esetleg 40D/50D-ről lép át, annak kicsit szoknia kell az új kezelőszerveket (a felsőbb belépőszintű EOS-500D/EOS-550D-ről átlépőknek egyébként is át kell szokniuk).
Összességében a Canon EOS-60D egy árának megfelelő tudású középkategóriás tükörreflexes fényképezőgép.
A gép ára bruttó 250 ezer Ft, EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS objektívvel 285 ezer Ft, EF-S 17-85mm f/4-5,6 IS USM objektíves kit 337 ezer Ft, míg az EF-S 18-135 mm f/3,5-5,6 utazózoommal 360 ezer Ft-ot kell fizetni.
Összehasonlítás kedvéért az EOS-50D 210 ezer Ft-ért vehető még meg (amíg raktárkészleten van), míg az EOS-7d váz 375 ezer Ft.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen kívül a következőket kapjuk:
- szoftver CD
- használati útmutatók
- lítium-ion akkumulátor (LP-E6)
- hálózati akkutöltő és kábel (LC-E6)
- vállpánt
- USB-kábel
- Audio/video kábel
- vázsapka
A fényképezőgépet az Canon Hungáriától kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A tesztfotók EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS kitobjektívvel, EF 50mm f/1,8 II illetve EF 100mm f/2,8 Macro USM optikákkal készültek.
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is.
A fájlnévben szereplő RAW szócska az eredetileg RAW-ban készült fotókat jelzi, ezek a Canon Digital Photo Professional-ben lettek JPEG-gé átalakítva, alap beállítások mellett, de 0 zajszűréssel. A RAW-LR jelzések az Adobe Lightroom v3.3-ban konvertált fotókat mutatják, melyek a szoftver alapbeállításaival készültek.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!