Értékelés
Értékelés
Az Casio Exilim EX-FH20 valódi gyorstüzelő. S ha nem is csodamasina – hiszen az EX-F1 lekörözi – a képességei mindenképpen különlegessé teszik. A teszt során azonban azt éreztem, hogy a 20×-os zoomátfogású objektív valahogy nem ad kellően részletes képet a 9 Mpixeles felbontáshoz. Ez persze az ultrazoomok, vagy méginkább a hiperzoomok sajátsága.
A Casio Exilim EX-FH20 felfogható az Olympus SP-565UZ gyors sorozat felvételére alkalmassá tett változatának, ezért ezt a gépet akár sportfotózáshoz is ajánljuk (az élességállítás sebessége miatt viszont apró trükköket majd alkalmaznia kell a fotósnak).
A Casio Exilim EX-FH20 ideális társa lehet azoknak, akik ultragyors videókat és gyors sorozatokat szeretnének készíteni, de az EX-F1 árát soknak tartják, vagy éppen annak zoomátfogását keveslik. Elégedettek lesznek a szolgáltatásokkal mindazok, akik nem elégednek meg a 35 mm-nek megfelelő nagylátószöggel, de igénylik a 300mm feletti telefotó lehetőségét is. Mindezt stabilizálva és a RAW formátum támogatásának lehetőségével, valamint HD videófelvétellel és gépen belüli képszerkesztési funkciókkal.
A RAW formátum a komolyabb amatőrfotósok igényeit is kielégíti, jóllehet, ehhez külön kell majd beszerezni a konverter programot.
Az Casio ExilimEX-FH20 javasolt bruttó fogyasztói ára 130.000 Ft.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
pozitív | negatív |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen kívül a következőket kapjuk:
- 4 db alkáli ceruza elem
- nyakpánt
- USB- és A/V kábel
- objektívvédő sapka és hozzá szíj
- részletes leírás CD-ROM-on
A fényképezőgép kipróbálását az Fast Hungary Kft. tette lehetővé. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre.
A képek fájlneveiben szerepel az érzékenység, a rekeszérték és a kisfilmre átváltott gyújtótávolság is.
A fájlnévben RAW-LR szócskával jelöltük a RAW-ban fotózott, de Adobe Lightroom v2.1-ben konvertált képeket (a konvertálás alap beállításokkal történt, élesítés: 1 pixel radius, 25 amount, 25 detail, 0 masking; zajszűrés: 0 luminance, 25 color). A RAW-LR_sharpened részt tartalmazó fájlnévvel jelölt képek maximális élesítéssel kerültek konvertálásra a Lightroom-ban.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!