Értékelés
A Nikon az 1 J2 bejelentésével nem hozott komoly újításokat. Jobb lett az LCD, de mindössze ennyi előnyt tud felmutani a J2 a J1-gyel szemben. Az új kreatív mód jobb ugyan, mint a régi, de nem oldja meg azt a nehézséget, hogy az egyes előválasztásos módokat ne a menüben kelljen kiválasztani.
A Nikon 1 J2 persze kedvezőbb árú, mint az 1 V2, de a különböző kialkítás miatt eleve más célcsoportnak szánták. Az 1 J2 inkább azoknak való, akik nem kívánnak komolyabb kiegészítőket vásárolni (pl. vaku), nem tartják szükségesnek az elektronikus kereső használatát. Ezek a tulajdonságok ideálisabbá teszik az 1 J2-t az általános jellegű családi használatra.
Kiváló tulajdonság az igen hatékony fókuszrendszer, amely esetenként valóban DSLR sebességű élességállítást produkál. Egyéb esetben azonban csak átlag alatti sebességgel dolgozik.
A Nikon 1 J2 azoknak való, akik kis méretű, kompakt masinát szeretnének jó képminőséggel, igénylik a beépített vakut, valamint a jó videóképességet, ugyanakkor nem tartják fontosnak a kihajtható LCD-t, az automatikus expozíció sorozatot (mely a HDR képkészítésnél lenne fontos), elnézik a kézi élességállítás nehézkes megoldását, illetve nincs szükségük elektronikus keresőre.
A Nikon 1 J2 10-30 mm-es kitobjektívvel bruttó 155.000 Ft-ért, a 10-30 mm és 30-110 mm objektíveket is tartalmazó dupla kit 199.000 Ft-ért vásárolható meg. Létezik a kisebb és könnyebb 11-27,5mm-es objektívvel ellátott kit is, ennek ára bruttó 152.000 Ft.
Aki azonban nem ragaszkodik a nagyobb felbontású LCD-hez, csapjon le a Nikon 1 J1-re, hiszen a 10-30 mm-es objektívet tartalmazó kit mostanában alig 100 ezer forint!
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- bajonettvédő kupak
- EN-EL20 Li-ion akku akkumulátor
- MH-27 külső akkumulátor töltő
- USB kábel
- nyakpánt
- szoftver CD
A fényképezőgép kipróbálását az Nikon Kft. tette lehetővé. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja lapunk működését. Köszönjük!
Tesztfotók
A tesztfotók Nikkor 1 VR 10-30mm f/3,5-5,6, Nikkor 1 VR 10-100mm f/4.5-5.6 PD-ZOOM
, Nikkor 1 10mm f/2.8
és Nikkor 1 18.5mm f/1.8
optikákkal készültek.
A JPEG fotókat alapbeállításokkal (vagyis bekapcsolt alap zajszűréssel) készítettük. A fájlnevekből leolvasható a használt érzékenység, a gyújtótávolság és a rekesz. A megadott gyújtótávolságok fizikai értékek, nem a gép 2,7×-es fókuszszorzójához korrigáltak!
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
Mivel a Nikon 1 J2, 1 J1 és Nikon 1 V1 azonos szenzorral és képfeldolgozó processzorral rendelkezik, érdemes megtekinteni a Nikon 1 J1 és V1 tesztfotóit is, az ott látottak is relevánsak.