Értékelés
A Nikon az 1 rendszerének korábbi csúcsgépét, az 1 V1-et megpróbálta még okosabba és még kívánatosabbá tenni. Ez a fejlesztésekkel részben sikerült is, hiszen a V2-vel könnyebben kezelhető géphez jutunk. Sajnálatos ugyanakkor az, hogy a szolgáltatások bővítésére nem helyeztek elég hangsúlyt. A HDR funkció jó próbálkozás lett volna, de a megvalósítás elmarad a kívánttól.
Mindezektől függetlenül aki egy valóban kicsi, könnyű és jó felbontású MILC gépre vágyik, elektronikus keresővel és kényelmes fogással, nyugodt szívvel ajánljunk neki az 1 V2-t, tudva, hogy ideális körülmények között villámgyors fókuszálást kap, mely videózás során is elérhető marad. Cserébe viszont el kell fogadni az átlagosnál szűkösebb szolgáltatás választékot.
A Nikon 1 V2 váz ára bruttó 240.000 Ft, a 10-30 mm-es kitobjektívvel együtt bruttó 270.000 Ft. A 10-30 mm és 30-110 mm objektíveket is tartalmazó dupla kit 330.000 Ft-ért vásárolható meg.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
pozitívumok | negatívumok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- bajonettvédő kupak
- EN-EL21 Li-ion akku akkumulátor
- MH-28 külső akkumulátor töltő
- USB kábel
- nyakpánt
- szoftver CD
A fényképezőgép kipróbálását az Nikon Kft. tette lehetővé. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja lapunk működését. Köszönjük!
Tesztfotók
A tesztfotók Nikkor 1 VR 10-30mm f/3,5-5,6, Nikkor 1 VR 10-100mm f/4.5-5.6 PD-ZOOM
, Nikkor 1 10mm f/2.8
és Nikkor 1 18.5mm f/2.8
optikákkal készültek.
A JPEG fotókat alapbeállításokkal (vagyis bekapcsolt alap zajszűréssel) készítettük. A fájlnevekből leolvasható a használt érzékenység, a gyújtótávolság és a rekesz. A megadott gyújtótávolságok fizikai értékek, nem a gép 2,7×-es fókuszszorzójához korrigáltak!
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).