Értékelés
Ajánló
A Nikon Coolpix P100 a P90-hez képest előnyére változott, legalábbis legtöbb szolgáltatásában. A hátsó megvilágítású szenzor jó hatással van a sorozat sebességre. A képminőségen még azért lenne mit csiszolni, a kissé magas zajszűrés miatt kevesebb részletet kapunk, mint azt egy mai 10 Mpixeles kompakttól várnánk.
A nagy zoomátfogás beltérben és természetben egyaránt képes kiszolgálni a legkülönfélébb elvárásokat, igaz, a nagy gyújtótávolságnál észlelhető magas színi hiba hátrányosan érinti majd a képminőséget.
Ahogy azt Petur kollégám megjósolta, a P100 megkapta a FullHD videót, a nagyobb felbontást (ami igaz, csak az LCD-t érinti) és a nagyobb zoomátfogást.
A Nikon Coolpix P100 az ultrazoomok közül leginkább komoly FullHD felbontású videóképességével, jó makrózási lehetőségével, gyors sorozat módjával tűnik ki. Ennek persze megvan az ára is, de szerencsére a többi ultrazoomhoz képest nincs nagyon elszállva a P100.
Ha valakinek fontos a FullHD videó, akkor a Nikon Coolpix P100 mellett a Fujifilm FinePix HS10 jöhet számításba, plusz 20e Ft felárért, de RAW formátum támogatással is. Videó tekintetében kompromisszummal a Sony Cyber-shot DSC-HX1 is szóba jöhet konkurens gépként.
A Nikon Coolpix P100 ára bruttó 100e Ft.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- EN-EL5 lítium-ion akkumulátor
- hálózati adapter USB kimenettel az akkutöltéshez
- nyakpánt
- USB kábel
- A/V kábel
- műanyag objektívvédő sapka, rögzítőzsinórral
A fényképezőgépet a Nikon Kft-től kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Nikon Coolpix P90 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltük az ekvivalens gyújtótávolságot, a rekeszértéket és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és a veszteségmentes elforgatáson kívül módosítatlanok.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).