Kipróbáltuk: Samsung WB2000 teszt

0

Kezelőszervek

Fent

(1) Ki-be kapcsoló gomb.
(2) Zoomkar.
(3) Exponáló gomb.
(4) Üzemmód választó tárcsa. Ennek elfordításakor a kijelzőn is megjelenik egy virtuális tárcsa, rajta az üzemmódokkal, így sötétben is gond nélkül választhatunk a következő lehetőségek közül:
– Smart auto mód (zöld fényképezőgép ikon): ebben az üzemmódban a fényképezőgép automatikusan próbálja kitalálni az alkalmazandó témamódot. Itt gyakorlatilag a vakumódon és a kép felbontásán kívül semmit nem állíthatunk.
– P mód (programautomatika): a rekesz és zársebesség értékén kívül minden kézileg beállítható. Programeltolást sem érhetünk el.
– A mód (rekesz előválasztás): az előzőhöz képest még a rekeszértéket is kézzel beállíthatjuk a hátsó vezérlőtárcsa segítségével. Nagylátószögnél F2,4-F7,2, tele állásban F5,8-F7,5 értékek közül választhatunk 1/4 Fé (!) lépésekben.
– S mód (záridő előválasztás): kézileg állítható a zársebesség és a fényképezőgép ehhez választ megfelelő rekeszértéket. A zársebességet szintén a hátsó vezérlőtárcsával állíthatjuk 1/2 Fé lépésekben, a következők közül: 16; 12; 8; 6; 4; 3; 2; 1,5; 1; 0,7; 0,5; 1/3; 1/4; 1/6; 1/8; 1/10; 1/15; 1/20; 1/30; 1/45; 1/60; 1/90; 1/125; 1/180; 1/250; 1/350; 1/500; 1/750; 1/1000; 1/1500; 1/2000 mp.
– M mód (teljes manuális üzemmód): mind a rekeszt, mind a zársebességet a fotós állíthatja be. Ez esetben a rekesz és a zársebesség módosítása között az Ok gombbal válthatunk.
– DUAL mód: dupla képstabilizáció, amelynek során nemcsak az optikai stabilizátor, de az érzékenység növelése is segít berázásmentes kép készítésében. A fényképezőgép ebben az üzemmódban a képtartalmat is vizsgálja, és gyors mozgás esetén nagyobb zársebességre áll az érzékenység növelésével.
– SCN (témamód): a fotós választhat egy tetszőleges témamódot a következők közül: portré, éjszakai, modellfotó (bőrretussal), panoráma (automatikus képösszefűzéssel), vízpart/hó, tűzijáték, ellenfény, hajnal, alkony, szöveg, közeli, tájkép, gyerek.
– Videó mód: ebben az állásban készíthetünk normál módú videófelvételen kívül nagy sebességűt is, ehhez a kioldási mód beállító tárcsát kell elforgatnunk. Normál videó felvételéhez egyébként nem szükséges ezt az üzemmódot választani, hiszen a dedikált videófelvétel gomb segítségével bármikor kezdeményezhetjük a videórögzítés indítását. A hátralévő rögzíthető időt azonban csak ezen üzemmódban jeleníti meg a fényképezőgép.

Hátul

(1) Kioldási mód beállító tárcsa: segítségével 10 kép/mp, 5 kép/mp, 3 kép/mp, 9 képes automata, egy képes, időzített automata sorozat, 10 mp-es, 2 mp-es időzítő, automatikus expozíció sorozat közül választhatunk.
(2) MENU gomb: a menübe való be és kilépésre szolgál. A menüből az exponáló gomb félig lenyomásával is kiléphetünk. A menükről részletesebben a következő oldalon írunk.
(3) Videófelvétel gomb: megnyomására bármely üzemmódban elindul a videó rögzítése.
(4) Vezérlőtárcsa, amely négyirányú vezérlőgombként is működik, középen OK gombbal: Felvételi módban a négy irány a rajtuk lévő ikonoknak és feliratoknak megfelelő funkciókat nyújtja, melyek a következők:

  • Fel (DISP): a kijelzőn megjelenő információk mennyisége változtatható a segítségével.
  • Balra: vakumód.
  • Jobbra: érzékenység.
  • Le: fókusz üzemmód (normál, makró, kézi).

Lejátszásnál mind a vezérlőtárcsával, mind a jobbra-balra iránnyal lapozhatunk a képek között.

OK gomb: Felvételnél szelektív AF üzemmódban a fókuszterület kiválasztását aktiválhatjuk ezzel a gombbal.
A menüben a kiválasztott érték elfogadására szolgál.
(6) Lejátszás gomb. Felvételi üzemmódból visszajátszásba (vagy vissza) kapcsolhatunk e gomb megnyomásával. A lejátszás az exponáló gomb félig lenyomásával is megszakítható.
(7) Fn gomb: felvétel módban a funkció menü megjelenítésére szolgál, ahol a legfontosabb paraméterek közvetlen beállítására nyílik lehetőségünk. Erről is a következő oldalon írunk bővebben. Lejátszás módban egy vagy több kép törlése kezdeményezhető.