Címlap 2023

Archívum

Kipróbáltuk: Nikon Z 30 – teszt

Próbára tettük a Nikon jelenleg kapható legkedvezőbb árú APS-C szenzoros fényképezőgépét, a vloggereknek is ajánlott, kihajtható LCD-s tükör nélküli Nikon Z 30-at.

Kipróbáltuk: Nikon Z 9, a sport- és természetfotós MILC – teszt

Mennyit érhet egy olyan gép, ami sokkal gyorsabb, mint bármelyik tükörreflexes és nem csak sportfotózásnál ad előnyt az arcfelismerő fókuszrendszer, de természetfotózásnál is brutál nagy, 45 Mpixeles felbontást kapunk, amellett, hogy az állatok felismerését is megoldotta a Nikon.

Testközelből: Nikon Z 9 – az új éra kezdete

Ma szexi napot tartottunk: elmentünk megismerkedni a Nikon Z 9-cel.

Kipróbáltuk: Nikon Z fc – teszt

Többféle szituációban is próbára tettük a Nikon legújabb tükör nélküli fényképezőgépét, a filmes gépek külsejét kölcsönző, APS-C szenzoros Nikon Z fc-t.

Nikkor Z 24-50mm f/4-6,3 – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon Z 5-höz kínált kitobjektív a nagy felbontású Z 7 vázon. Megéri megvenni, ha egy kicsi és könnyű utazó objektívet keresünk?

Nikkor Z 20mm f/1,8 S – teszt

Alaposan próbára tettük a Nikon tükör nélküli, full-frame szenzoros fényképezőgépeihez készült ultranagy látószögű, fix gyújtótávolságú objektívét.

Nikkor Z 24-200mm f/4-6,3 VR – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon első utazózoom objektíve, amit a full-frame szenzoros tükör nélküli rendszerhez fejlesztettek.

Nikkor Z 70-200mm f/2,8 VR S – teszt

Alaposan megnéztük, hogy mit tud a tükör nélküli Nikon rendszerhez készült első telezoom objektív.

Kipróbáltuk: Nikon Z 7II – teszt

Tavaly november végén megnéztük, miben fejlődött a Nikon tükör nélküli rendszerének 24 Mpixeles Z 6II modellje, most a nagyobb felbontású, 45 Mpixeles Z 7II-t is megvizsgáltuk.

Kipróbáltuk: Nikon Z 6II – teszt

Nálunk járt a Nikon legújabb full-frame MILC-e, az okosabbá tett Z 6II. Cikkünkben nem csak a különbségekről esik szó.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Forgács Péter: Beszélgetés a privát és nyilvános képi narratívákról (videó)

Online megtekinthető Forgács Péter képzőművész előadása, amely a Budapest FotóFesztivál programsorozat részeként jelent meg.

Atomvillanás: víz alatti vakuk

Azt már körbejártuk, hogy miért szükséges a vízalatti vaku a szép képekhez. Az is tény, hogy elég nagy vaku nem létezik, hiszen a víz alatt a fény erősen hiánycikk. Az alábbiakban áttekintjük a vízalatti vakuk kínálatát, a kiválasztáshoz szükséges tudnivalókat, a technikai paramétereket és árakat.

Jelentős képlágyulást okozhatnak a napellenzők!

Meglepő, de valahol logikus felfedezést tett Steve Perry, aki a hidegben, napellenzővel történő fotózás során durva lágyságot tapasztalt a képeinél.

Így készíts profi fekete-fehér képeket

Az egyik legrosszabb, amit tehetsz egy színes képpel, hogy elveszed a színeit (deszaturálod), s ráfogod, hogy az a fekete-fehér kép. Nos, nem. Az csak...

A Canon EOS rendszer 30 éve másfél percben

Az ausztrál Digital Camera Warehouse egy összefoglaló videóval köszönti a 30 éves Canon EOS rendszert. Kisfilmjükben végigtekinthetjük az elmúltnyócév ( ;) ), akarom mondani az...