Összefoglaló
Hordozhatóság, kényelem és végtelen egyszerűség; nagyjából ezt várhatjuk bármelyik minikamerát is választjuk. A 20 és 60 ezer forint közötti árkategóriát megcélzó készülékek minden esetben elvárásainknak megfelelően teljesítettek. Legalábbis videó terén, mert a fénykép minőség nem igazán múlja felül egy kamerás mobiltelefonét. A legjobb ebben a JVC és a Sony volt, bár utóbbi kicsit több zajt is pakolt a fotóra, de részletességben egyértelműen ők voltak az ászok.
Ezen eszközök igazi terepe azonban a mozgókép felvétel és itt mindegyikük hozta, amit ígért. Az összes Full HD-t tudó kamera jól teljesített. Látszik, hogy olcsó eszközről van szó, de abszolút elfogadható a minőség. Hasonló vélemény alakult ki a két Flip-ről is, melyek igaz, hogy „csak” 720 soros HD felvételre képesek, de így is jó felbontást, folyamatos videókat produkáltak. Igazi, könnyen kezelhető célszerszámok, a cserélhető és egyedileg tervezhető előlap pedig inkább a fiatalabbak trendi kiegészítőjévé avatja őket.
A sok jó mezőnyéből tehát egyértelműen az extra szolgáltatásokkal lehetett kiemelkedni. Magam részéről imádtam a Sony forgatható objektívét és a mellé pakolt panoráma konvertert. Jól szuperált a JVC érintőképernyős megoldása és bár kissé ducibb volt a többieknél, a masszív építési minősége kárpótolt ezért. Szintén plusz pont a JVC modellnek a sztereó mikrofonért, az acrfelismerésért, Eye-Fi kompatibilitásért és időeltolásos videó módokért. Mindezt persze meg is kell fizetnünk, hiszen ez volt a mezőny messze legdrágább készüléke.
Kiemelkedő volt a Kodak Play Sport is, mely kényelemben és egyedi kialakításában jeleskedett, de a jó kijelzője is említést érdemel. Csakúgy, mint a Panasonic üdvöskéje, mely szép külsejével és széleskörű beállíthatóságával vívott ki érdemeket. Az autofókusz és a beépített LED fény a többieknél használhatóbb állókép készítést tesz lehetővé. Nagyon hasonló volt a Toshiba kamerája is, mely ugyanezeket a szolgáltatásokat hozza, igaz egy fokkal szerényebb kinézettel – viszont olcsóbban.
És ha már itt tartunk, ne feledkezzünk meg egy lényeges tulajdonságról a vízállóságról. A Toshiba készüléke ezzel felülmúlja a Panasonicot, de nyugodtan vízbe vihető a JVC és mindkét Kodak gép is. Igazán ez a tulajdonság teszi fel a pontot a széleskörű használhatóság i-betűjére.
A tesztgépeket a Cisco, Panasonic, Sony, Toshiba hazai képviseleteitől, illetve az Extreme Digitaltól kaptuk kölcsön a kipróbálás idejére. Köszönjük!