Röviden: Olympus SZ-20 teszt

0

Értékelés

Az Olympus SZ-20 célcsoportját elég könnyű belőni. Azoknak való, akik egy nem túlzottan kicsi (tehát nem ultrazoom kategóriájú), viszonylag nagy zoomátfogású gépet, vagyis utazózoomot keresnek, igénylik a kiváló nagylátószöget, s fontosnak tartják a FullHD felbontású, optikai zoommal kombinálható videofelvétel lehetőségét. Említhetnénk itt akár a gyors sorozatfelvételi képességet is, de a kis puffer miatt a 3 kép hossz igazából elég erősen korlátoz.
Azok is szeretni fogják az SZ-20-at, akik igen nagy nagyítású makró képeket szeretnének készíteni, ehhez persze nagyon közel kell menni a témához. Szintén nyerő lehet a panorámák szerelmeseinek is. Ami viszont a beállíthatóságot érinti: sajnos nincs kézi fehéregyensúly beszabályozás, meg kell elégedjünk a programozott módokkal, illetve a program automatika max. zárideje is csak 1/2 mp, amely azt is jelenti, hogy állvánnyal sem fogunk tudni kis zajú fotókat készíteni gyenge fényben, bár gyaníthatóan az ilyen fényképezőgépek esetében nem is nagyon rohangálunk állvánnyal.

S végül az ár, hiszen hiába a sok jó funkció, ha eltúlzott az árképzés. Szerencsére az ár nagyjából rendben van, a jelenlegi 70e Ft-ot jelző árcédula reális is a gép képességeiért. No persze aki megelégszik 12 Mpixellel, ezen az áron részletesebben beállítható készüléket is talál, akár nagyobb zoommal.

A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:

  • csuklópánt
  • Li-50B lítium-ion akkumulátor
  • USB adapter
  • USB- és videó kábel

A fényképezőgép kipróbálását a Olympus hazai képviselete tette lehetővé. Köszönjük!

Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo működését. Köszönjük!

Tesztképeink

Az Olympus SZ-20 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltük az ekvivalens gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket is. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és a veszteségmentes elforgatáson kívül módosítatlanok.

A képek fájlneveiben szerepel az érzékenység, a rekeszérték és a kisfilmre átváltott gyújtótávolság is.

Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).

A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!