Címlap 2023

Archívum

Kipróbáltuk: Nikon Z 30 – teszt

Próbára tettük a Nikon jelenleg kapható legkedvezőbb árú APS-C szenzoros fényképezőgépét, a vloggereknek is ajánlott, kihajtható LCD-s tükör nélküli Nikon Z 30-at.

Kipróbáltuk: Nikon Z 9, a sport- és természetfotós MILC – teszt

Mennyit érhet egy olyan gép, ami sokkal gyorsabb, mint bármelyik tükörreflexes és nem csak sportfotózásnál ad előnyt az arcfelismerő fókuszrendszer, de természetfotózásnál is brutál nagy, 45 Mpixeles felbontást kapunk, amellett, hogy az állatok felismerését is megoldotta a Nikon.

Testközelből: Nikon Z 9 – az új éra kezdete

Ma szexi napot tartottunk: elmentünk megismerkedni a Nikon Z 9-cel.

Kipróbáltuk: Nikon Z fc – teszt

Többféle szituációban is próbára tettük a Nikon legújabb tükör nélküli fényképezőgépét, a filmes gépek külsejét kölcsönző, APS-C szenzoros Nikon Z fc-t.

Nikkor Z 24-50mm f/4-6,3 – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon Z 5-höz kínált kitobjektív a nagy felbontású Z 7 vázon. Megéri megvenni, ha egy kicsi és könnyű utazó objektívet keresünk?

Nikkor Z 20mm f/1,8 S – teszt

Alaposan próbára tettük a Nikon tükör nélküli, full-frame szenzoros fényképezőgépeihez készült ultranagy látószögű, fix gyújtótávolságú objektívét.

Nikkor Z 70-200mm f/2,8 VR S – teszt

Alaposan megnéztük, hogy mit tud a tükör nélküli Nikon rendszerhez készült első telezoom objektív.

Kipróbáltuk: Nikon Z 7II – teszt

Tavaly november végén megnéztük, miben fejlődött a Nikon tükör nélküli rendszerének 24 Mpixeles Z 6II modellje, most a nagyobb felbontású, 45 Mpixeles Z 7II-t is megvizsgáltuk.

Kipróbáltuk: Nikon Z 6II – teszt

Nálunk járt a Nikon legújabb full-frame MILC-e, az okosabbá tett Z 6II. Cikkünkben nem csak a különbségekről esik szó.

Kipróbáltuk: Nikon Z 5 – teszt

Alaposan leteszteltük és még egy esküvőn is élesen bevetettük a Nikon legújabb tükör nélküli full-frame szenzoros gépét.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Nikon #CreateYourLight – oktatóanyag sorozat

Újabb oktatóanyagok várhatók a Nikontól, ezúttal a Nikon Europe indít útjára két hetente egy-egy témát körbejáró oktatóanyagot.

Portré fotózás erős fényben: HSS vagy vND szűrő?

Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.

Acélgyapot, ezúttal közelről

Bizonyára sokan tudtok róla, hogy érdekes hosszú expozíció felvételek készíthetők acélgyapottal, hiszen ezt meggyújtva és magunk körül megpörgetve pofás fényjelenség hozható létre: Igaz, manapság már...

Így javíthatod egyszerűen az erős torzítású, akár halszemmel készült fotókat

Jimmy McIntyre ismét egy hasznos Photoshop szolgáltatást mutat be nekünk, amely nem is olyan régen került bele a szoftverbe. Ha torzítás csökkentést...

Egy újabb példa a nagy sebességű vakuszinkron (HSS) előnyére

Manapság egyre több olyan stúdióvaku kerül piacra, amely nem csak akkumulátoros üzemeltetésével, de nagy sebességű vakuszinkronjával is lehetőséget kínál a kültéri fotózáshoz. Mint ismeretes, a...