A CompactFlash mellett jelenleg még a SmartMedia számít a memóriakártyák öregének. Azonban nem sokáig, mert úgy tűnik a SmartMedia csillaga végleg kihunyni készül. Az elektronikai specifikációk ugyanis nem teszik lehetővé 128 MB-nál nagyobb kapacitású SmartMedia készítését úgy, hogy a jelenlegi gépekkel is használható legyen. A piac azonban kíméletlenül az egyre nagyobb kapacitású kártyákat igényli. Míg CompactFlash kártyából már régóta kapható az 1 GB-os, SD kártyából még csak egy hete jelentették be a 256 és 512 MB-os modelleket. A SmartMedia mellett a Sony MemoryStick is maximum 128 MB-os kapacitással kapható, de hamarosan ebből a fajtából is meg kell jelennie a 256 és 512 MB-os változatnak, melyre meg is van a kellő esély.
A Toshiba által kifejlesztett SmartMedia helyett az új XD-kártya jelenti a jövőt. A szintén Toshiba által létrehozott kártya kisebb fizikai méretű, mint a SmartMedia, csatlakozói nem foglalnak el nagy felületet, ezáltal az elektrosztatikus kisülések okozta veszélyek is kevésbé fenyegetik. Az XD kártyák 128, 256 és 512 MB, valamint 1 GB kapacitással jelennek meg. Később várhatóan elkészítik a 2 és 4 GB-os modelleket is. Az új kártyát egyelőre a Fujifilm, az Olympus, a Ricoh és a Toshiba támogatja, vagyis azok, akik a SmartMedia-t eddig is előnyben részesítették. Az új gépek várhatóan már az XD kártyák támogatásával jelennek meg, például a Fujifilm FinePix F60i (ingzseb méretű lapos gép várhatóan SuperCCD III-mal), vagy az Olympus C50 (a 4 Mpixeles kompakt C40-es 5 Mpixeles változata).NÉPSZERŰ CIKKEK
Stúdióvakuk, fényformálók I.
Két részes sorozatunkban azok számára szeretnénk egy kis betekintést nyújtani a világítástechnika sűrű erdejébe, akik többet szeretnének foglalkozni a megvilágítással és nem érzik elegendőnek a hagyományos külső vakuk által elért eredményt. Első részünkben néhány termékkel ismerkedünk meg.
Képértékelés Essdras M. Suarezzel
A PhotoShelter élő képértékelést tartott Essdras M. Suarez fotoriporterrel, amely most online visszanézhetó.
Záridő számító csillagos égbolt fotózáshoz
Asztrotájképek készítéséhez nyújt segítséget a Milky Way Exposure Calculator.
Value Angle: marketing bullshit, vagy valóban számít?
A Fujifilm még februárban tartotta meg idei X Summit rendezvényét Dubaiban, ahol a főszerepet a középformátumú GFX rendszer kapta.
A több, mint egy órás előadáson...
Így dolgozd ki asztrotájkép fotóid Lightroomban
Michael Shainblum megmutatja, mire kell figyelni asztrotájkép fotózásnál, s hogyan érdemes ezeket a képeket Lightroomban kidolgozni.
https://www.youtube.com/watch?v=49t3H2Ck29k
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben