Bár (még) nem olvastam, sokak alapműnek tartjáka Light – Science & Magic című Fil Hunter, Steven Biver és Paul Fuqua trió által írt könyvet. A könyv a következő tíz fejezetből áll: 1. Hogyan tanuljunk meg világítani 2. A RAW alapanyag 3. A visszaverődés irányítása és a beesési szögek családja 4. Felületek megjelenése 5-7. Fém, üveg és minden szép 8. A fényforrások arzenálja 9. Különlegességek 10. Fények utazáskor Az eredeti bejegyzésben egy kicsit bővebben olvashatunk az egyes fejezetek tartalmából, és aki szeretne belelapozni a könyvbe, az az Amazon.com oldalon vagy a Google könyvtárában teheti meg (az utóbbi két link a könyvre mutat)
NÉPSZERŰ CIKKEK
Tűz a víz alá! – Víz alatti fotózás fortélyai
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.
8 fotós trükk másfél percben
A kanadai Peter McKinnon megmutatja, milyen egyszerű és ügyes trükköket ismer és használ, ami kibővíti felszerelésének használatát.
Az alábbi két perces videóban (fél percnyi introt...
Ismerkedés az ernyőkkel
Ha fotóztál már stúdióban, biztosan tudod, hogy ernyőből nem csak egy, hanem többféle is létezik, s mindegyik egy kicsit más megvilágítást ad. Ha nem...
3D fotózás nem 3D képes fényképezőgéppel
Nem újkeletű témáról van szó, mégis most érdemes újra elővenni, hiszen egyre több gép támogat 3D módokat, de nem mindenkinek van rá lehetősége, hogy ilyen gépet válasszon, pedig van már fotópályázat is ezekre a képekre. Azonban azoknak sem kell lemondani a sztereoszkópikus fotózásról, akik nem rendelkeznek 3D géppel, hiszen egy ingyenes és egyszerű program, plusz némi gyakorlat segítségével remek térhatású fotókat készíthetnek.
A természet ajándéka: a méhsejtrács
Péter tegnap remek összefoglalót írt az általunk már bemutatott vaku kiegészítőkről, amelyek között méhsejtrácsot is találhattatok. Bár mi is igyekszünk bemutatni ezek hatását, nem...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben