Mindenkinek megvan a saját munkamenete, egészen az eszközök összeszedésétől azok rendben és tisztán való elpakolásáig. Néhol viszont érezzük, hogy mintha lehetne valamit jobban, szebben, ügyesebben, időtakarékosabban, vagy egyszerűen csak könnyebben végezni. Ezért érdemes tapasztalt, gyakorló fotósok munkamenetét végignézni, hátha elleshetünk valami praktikus tanácsot! Phill Price osztotta meg az ő munkafolyamatát, egészen a fényképek geotaggel való ellátásától, az importáláson keresztül (kulcsszavak, metadata…), az első válogatás és „okos gyűjtemények” (smart collection) készítéséig. Ezek után rátér a fényképek manipulására, újbóli metaadatok szerkesztésére, amiket a kész fotókhoz fűz. Majd jön az exportálás különböző fotómegosztó oldalakra, vízjelezés, blogolás és végül a biztonsági mentés, amiről már ejtettünk szót. Chris Marquardt is leírta három részes sorozatában, hogy ő hogyan dolgozik a Lightroommal, a „Tips from the top floor” portálon.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Ingyenes Lightroom presetek
Szeretsz RAW-ban fotózni, de nem szeretsz kínlódni a képfeldolgozással, viszont örülnél, ha egyedi kinézetű képeid lennének? Akkor a Lightroom preseteket neked találták ki! Itt...
10+1 tipp vízalatti felszerelés kiválasztásához
Míg korábban egy vízalatti fotós felszerelés összeállításakor a magas árak mellett a szűkös választék okozhatott gondot, addig ma nem csak az árak számítanak elérhetőnek, de a gyér kínálat helyett a bőség zavarával kell megküzdenünk. Első ránézésre nem is egyértelmű, hogy milyen szempontokat célszerű figyelembe venni, ezért szakemberhez fordultunk.
Mire jó a 40 kép/mp? Tippek nagy sebességű fotózásokhoz!
Izgalmas lehetőségeket kínál egy nagy sebességű és viszonylag hosszú időtartamú sorozatfelvételre képes gép - de tudni kell azt kihasználni is.
Expozíció számító alkalmazás ND szűrőkhöz
Az ND szűrőket (is) gyártó Lee új mobil alkalmazást készített, amely segíti az ND szűrővel történő fotózást. Persze mivel csak a saját...
A makrófotózásról
A digitális fényképezőgépek elterjedése sok változást hozott a fotózás világában. Ilyen mindenki számára észlelhető változás, hogy a kompakt gépek többségével remek közeli, vagyis makró fotók készíthetők. A tükörreflexes fényképezőgépek optikáit azonban még mindig a régi trükkökkel kell rávenni a megfelelő nagyításra. Makró fotózásról szóló cikkünkben ezeket a trükköket igyekszünk bemutatni.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben