Nagy standon, de a mezei látogató számára kis bejárható területen állított ki a Tamron, és ahogy a Sigmánál, úgy náluk is a két évvel ezelőtti hangulat köszönt vissza. Hatalmas poszteren hirdették az SP 10-24mm F3,5-4,5 Di-II LD ASPH nagylátószögű optikájukat, melyet APS-C szenzoros gépekhez készítettek és így is 15-16mm-nek megfelelő látószöget nyújt. Kipróbálható verziót viszont nem találtam. A poszter előtt újabb terepasztal, egy fokkal ízlésesebben mint a Sonynál. Miniatűr japánkertet, virágokat fényképezhettünk makró optikákkal. Nem sokkal arrébb az előző Photokinán is kiállított optikai stabilizátor tesztpad fogadott, ahol a Tamron VC (vibration control) rendszerének tudását mutatták be. Ez most kevésbé érdekelt, inkább a „robbantott” objektíveket vettük szemügyre. A Tamron egyik újdonsága az idén tavasszal bejelentett stabilizátoros, ultrahangos AF motorral szerelt 70-300mm-es zoom. Birdie azonnal le is csapott egyre, hogy kipróbálja. Tapasztalatai röviden: – a stabilizátor bekapcsolásakor mindig ugrik a kép. + az új USD (Ultrasonic Silent Drive) érzetre gyorsabb, mint a Sigma eddig próbált HSM obijai. A hangjáról sajnos nem tudunk nyilatkozni, mert a vásári forgatagban nem volt ellenőrizhető. Annyi tehát bizonyos, hogy az átlagos Photokina zsivajnál nem hangosabb. Az egyik vitrin melletti táblán büszkén tudatta a világgal a cég, hogy nem csak saját márkás termékeket készítenek, de bizony a nagy fényképezőgép gyártók számára is készítenek kompakt optikákat. Néhányat közzé is tettek, és bár a feliratokat leragasztották, egy-két objektív nagyon ismerősnek tűnt. Lehet találgatni! A Tamron nem annyira a fix, mint inkább a zoom telék elkötelezettje. Kis pulpitusukon öt, jobbára zoomos teleobjektívvel kukkolhattuk a szomszédos standokat. A 18-270mm zoombajnok mellé a két évvel ezelőtti katalógusukat szórták, melyen még újdonságként szerepel az optika. A múltkori Photokinán tényleg az volt, most csak annyi változott, hogy ki is lehetett próbálni. A Photokina tudósítás nem jöhetett volna létre az Artwork Photo, a Fujifilm Magyarország és a McGoat webáruház támogatása nélkül.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Value Angle: marketing bullshit, vagy valóban számít?
A Fujifilm még februárban tartotta meg idei X Summit rendezvényét Dubaiban, ahol a főszerepet a középformátumú GFX rendszer kapta.
A több, mint egy órás előadáson...
Így használd az autofókusz rendszert
Öt tipp Phil Steele-től az élességállítás helyes használatához. Bár az alábbi videó nem tartozik a legfrissebbek közé, tartalmában semmit sem öregedett, az...
A hét legalapvetőbb világítási hiba
Antti Karppinen megmutatja, mik azok az alapvető világítási hibák, amelyeket mindenképpen érdemes vakus világításnál elkerülni.
Tippek épületfotózáshoz
Hogyan készíts látványos épületfotókat? Mik a trükkök és a trendek? Ebből a videóból megtudhatod!
Fotóművész leszek: FIAP és PSA fokozatokról nagyvonalakban
A fotópályázatok többsége nyílt kiírású, így ebből a szempontból akár egy újdonsült tehetségnek is lehet jó napja és szép eredményeket érhet el a hazai vagy nemzetközi megmérettetéseken. „Gipsz Jakab, többszörös díjnyertes fotós”, a titulus jól mutat majd portfóliónkban, vagy a névjegyünkön, de mi a helyzet ha ennél többet szeretnénk és a „Gipsz Jakab fotóművész” címre, netán valami nemzetközileg is jegyzett elismerésre vágyunk?
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben