Már tegnap óta érdekes híreket olvashatunk az Olympus egyik tranzakciójáról, melynek kapcsán a régi vezérigazgató is nyilatkozatot tett. Nem pozitív dologra kell gondolnunk, elég komolynak tűnik a probléma. Olyannyira, hogy az Olympus részvényei múlt hét péntek óta több, mint 40%-ot estek. Az ügy természetesen meglehetősen szövevényes, így nekünk sincs könnyű dolgunk az eset bemutatása során. Az biztosnak látszik, hogy egy több, mint 650 millió dolláros kiutalás kapcsán indult el a hajcihő, amely egy olyan offshore (egészen pontosan kajmán-szigeteki) cég számlájára került, amely 2 hete nem is létezik. A fő probléma az, hogy ez a pénzösszeg nagyjából az Olympus 2 éves eredményéhez közeli, s egy korábbi akvizíció szokásos 1-2%-os jutaléka helyett annak mintegy 36%-a. A dolog pikantériája, hogy maga a régi vezérigazgató is levélben fejezte ki aggodalmát az üggyel kapcsolatban, ez nyilvánosságra is került. Ezen kívül több interjú is készült, a Bloomberg-nél és az FinancialTimes-nál. Természetesen a jelenlegi vezérigazgató szerint teljesen legális tranzakció történt, s tagadja a jutalék túlzott mértékét is, melyet interjúban is közölt, de a szkeptikusok ezt a részvényárak megmentésének első lépéseként értékelik, s nem feltétlenül a valóságként kezelik. Nagyon bízunk benne, hogy hamarosan sikerül tisztázni a helyzetet, mert sem a cég jó hírének, sem a részvényeseknek, sem a vásárlóknak nem tenne jót, ha a kétes pénzügyi tranzakcióról valóban bizonyítást nyerne, hogy túlzott mértékű jutalék került egy szervezett bűnözésben is érintett céghez.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Lightroom Preset Starter Pack
Ingyen tölthető le a Sleeklens-től a 15 előre beállított effekt szűrő (Preset) a Lightroom 4-6, valamint CC verziókhoz.
Így készült: Erik Johansson – Falling Asleep
Kreatív ötlet, tervezés, precíz megvilágítás, kitartás és rengeteg utómunka. Röviden ennyi, hosszabban pedig a videóban.
Így készíts nagy tárgyakról termékfotókat
Sean Tucker háromrészes oktatóvideójából megtudhatjuk, hogyan kezdjünk neki, hogyan fotózzunk és hogyan dolgozzunk fel nagy méretű tárgyak termékfotóit.
Kicsi a lakás? Így is tárolhatod az objektívjeid!
Michael Andrew az alábbi videóban mutatja be, hogyan tárolja ő az objektívjeit. Ehhez csupán egy olcsó, ajtóra akasztható, átlátszó cipőtartót használ.
A megoldás előnye, hogy...
Egy újabb videó a hisztogramról
Mark Wallace egy szinte lerágott csontot vesz újra elő (mondhatnám, vesz újra szájába ;) ), de nem hiába.
Az ő bemutatója végre gyakorlati oldalról közelíti...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben








