Jópár variációra felkészültek az új Canon objektív szabadalom kapcsán. Bár nyilvánvaló, hogy nem minden szabadalomból lesz termék – s erre Tibor is felhívta figyelmünket az Olympus új AF szabadalma kapcsán – én azért mégiscsak folytatnám ezen postok írogatását, hátha egyszer lesz olyan is, ami végül kapható termékké válik. Nos, jelen témánknál igen nehéz megjósolni, hogy lesz-e ebből valami. Ugyanis 16-35mm-es f/2,8 fényerejű Canon objektív már létezik. Persze egyáltalán nem biztos, hogy pontosan ugyanebből a szabadalomból. Ami miatt mégis érdekes, hogy a szabadalom rögtön 3 példát hoz a lehetséges alkalmazásra. 16-35mm f/2,8, vagy 17-35mm f/2,8-4, vagy 16-35mm f/2-2,8. Ha a 16-35mm 1:2,8 mellett a Canon kihozna egy pár száz dollárral olcsóbb 17-35mm 1:2,8-4 objektívet is, azzal egy jelenlegi nagy tátongó rést tudna betömni a 17-40/4 és a 16-35/2,8 között. Aki pedig nem elégedett a 17-40-nel, de nincs 1600 dollárja egy 16-35mm f/2,8 L II USM-re, még mindig rávehető, hogy elköltsön 1200 dollárt egy 17-35mm f/2,8-4-re. Más kérdés, hogy egy ilyen lépés a 16-35mm f/2,8 L II USM-nek is gyártón belüli konkurenciát adna, ami nem biztos, hogy szerencsés. De ezt már a Canon gazdasági szakemberei mérlegelik.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Ezért jó az aszférikus lencsetag!
A Canon videójából könnyen megértheted, miért fontos az aszférikus tagok alkalmazása.
Heti Fortepan – 2. A 60-as évek Budapestje a legismertebb lengyel fotósnő képein
Csak negyvenes évei derekán kezdett autodidakta módon fotózni, mégis Zofia Rydet az egyik legismertebb lengyel fotográfus. Egy szerelmi viszony miatt többször megfordult Magyarországon az 1960-70-es években. Képein gyerekek és idősek hétköznapjai és a budapesti piacok tradicionális világa elevenedik meg.
Így készült: Erik Johansson – Falling Asleep
Kreatív ötlet, tervezés, precíz megvilágítás, kitartás és rengeteg utómunka. Röviden ennyi, hosszabban pedig a videóban.
50 éves a CCD
50 évvel ezelőtt, 1970-ben publikálta Willard Boyle és George E. Smith új találmányukat: a CCD-t. Azóta óriásit fejlődött a technika és tucatnyi helyen segítette már az emberiséget.
Minolta és Sony Alpha történelem
1 órás videóban beszélget Chelsea és Tony Northrup a Minolta és Sony Alpha fényképezőgépekről, egészen 1928-tól, érintve a Minoltaflex TLR, a cserélhető objektíves Minolta...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben