A Leicánál két dologban lehet biztos az ember. Egyrészt abban, hogy a stand visszafogottan elegáns fekete (kicsi vörössel) színben pompázik majd, másrészt pedig abban, hogy méregdrága gépeiket nem adják a látogatók karmai közé, inkább egy üvegkalitkában bámulhatjuk meg őket. Nos, az előbbiben igazam volt, utóbbiban viszont tévedtem. A félhomályos teremben hatalmas 3D betűk jelezték a német cég fontosabb termékcsaládjait. Felsorakozott itt a C és X szériás kompaktok hada, valamint a távmérős M-ek és középformátumú S-ek is. És mindüket ki lehetett próbálni, ha az ember volt olyan szerencsés, hogy a délelőtti tumultusban odafurakodjon valamelyik pulthoz. Az egyetlen komolyabban számon tartott német fényképezőgépgyártó a teljes 1. pavilon egy szintjét elfoglalta, bár ennek nagyja a Leica Gallery névre keresztelt fotókiállítás. A kis távmérős M-E-et például nem volt időnk kivárni, hiszen rohannunk kellett egy interjúra. Az 5500 dollárért kínált készülék egy „lebutított” M9 lesz, némileg kevesebb szolgáltatással, de ugyanazzal a képérzékelővel és keresővel. 7000 dollár környékén érkezik a vitrin mögé szánt Leica M, mely az első digitális távmérős gép élőképpel és fullHD videóval.Nem mellesleg egy 24 megapixeles fullframe CMOS is került a készülékbe. Szerencsém volt viszont az új S-modellel, ahogy odaértem, szabadult fel egy példány, amit kicsit meg is sikerült forgatni egy videón. Kicsit megtévesztő lett az új gépek elnevezése, hiszen szám nem található a típusnévben, így a friss Leica M mellett, szimplán csak Leica S-t kapunk. Kezelésében és külsejében a hátlapra került joystick tűnik újdonságnak. Egyébként gyorsítottak a gépen, a képfeldolgozáson és az AF rendszeren is, és egy GPS is került a készülékbe. A szenzor maradt 37,5 megapixeles. A bejegyzésben készült fotók Nikon D600-zal, a videó Nikon 1 V1 fényképezőgéppel készült.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Minden, amit a LUT-ról és LOG-ról kezdőként tudnod kell
Profi videográfusok számára a LUT és a LOG olyan, mint séf számára a wok és a fakanál. Nélkülük nem sokra mennének.
De mik ezek a...
Hova rohanunk? Lassíts!
Pár órája olvastam a Youngrens (Erin és Jeff Youngren) blogjában egy esküvői fotózásról szóló cikket, ami komolyan mély nyomokat és szomorúságot hagyott bennem. Gyűröm,...
Új fotósként ezekre figyelj vásárláskor!
Bizonyos eszközök létjogosultságáról, hasznáról, hatékonyságáról megoszlanak a vélemények, mi megpróbáltuk tényszerűen összefoglalni, mire kell új fotósként figyelni, ha kiegészítőket vásárolunk.
Alapfokon: a rekesz, a mélységélesség, az érzékenység
Ahhoz, hogy kreatívan, az elképzelésünk megalkotására, s ne csak próbálgatásra használjuk a fényképezőgépünket, szükség van arra, hogy értsük a fénytant és a gép működésének...
Villanó suli
Kezdő fotósként elég a fényképezőgéppel és az objektívvel kapcsolatos szakkifejezéseket bebiflázni, ha viszont különálló vaku vásárlására adja a fejét az ember, új fogalmakkal szembesül. A külső kisvakuk legfontosabb jellemzőit igyekeztünk összeszedni.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben