Francois Ferracci utópisztikus videója, mely akár Polaroid reklámnak is elmenne, de ennél azért mélyebb mondanivalója van. Elsősorban figyelemfelkeltőnek szánhatta a szerző is az alábbi videót, mely a globális digitalizálódásunk veszélyeire koncentrál (kéretik nem kiröhögni az elképzelt fényképezőgépet a Canonosan elhelyezett 9 fókuszpontja miatt). Az elképzelt szituációban egy elektromágneses vihar (melyet a valóságban egy igen erős napkitörés valóban okozhat) tönkreteszi a világ digitális tartalmát, beleértve a weboldalakat, webáruházakat, e-maileket, fotókat, videókat, de még a közigazgatási rendszereket is. Természetesen ez a hatás eltúlzott, de jól mutatja a védelem nélküli digitális rendszerek sebezhetőségét. Gondoljunk csak bele, ha egy ilyen katasztrófa ténylegesen megtörténne és nagyvállalatok, esetleg az államigazgatás fontos fájljai vesznének el, milyen hatása lenne a világgazdaságra. Nem véletlen, hogy ezek a szervezetek komoly pénzeket költenek az adataik archiválására és biztonságba helyezésére. S mi? Napjainkban már természetes, hogy riasztót építünk a kocsinkba, hogy riasztó van a lakásunkban is, sokak még a telküket is infrasorompóval védik, vagy éppen ütésálló üvegezést alkalmaznak az ablakaiknál, füstjelzőt szerelnek fel a tűzkárok csökkentésére, biztosítást kötnek az anyagi javak védelmére. De mennyire mennyire vigyázunk a digitális értékeinkre? Fotóinkra, videóinkra, melyek nem megismételhetők, s melyeket egyetlen biztosító sem tud visszaadni nekünk. Pedig a digitális tartalmak védelme sokkal egyszerűbb, mint régen a papírképeké volt, melyeken óhatatlanul meglátszik az idő nyoma. A negatívokat őrizgetni és kategorizálni kellett. A digitális fájlok kezelése ennél is egyszerűbb. Csupán annyit kellene tennünk, hogy duplikáljuk a védeni kívánt adatainkat és elhelyezni egy biztonságos helyre. Jobban belegondolva én sem védekezek eléggé, noha az archiválás megvan, ez pusztán egyetlen sérülékeny külső merevlemezt jelent, mely ráadásul a számítógép tetején csücsül. Szerintem ha a szomszéd házba belevágna a villám, ezt nem úszná meg a gép tetején ülő HDD-m sem. Noha vannak professzionális megoldások, valahogy erre nem akarunk annyit költeni, mint akár egy biciklire. Te hogyan védekezel a digitális adatvesztés ellen?
NÉPSZERŰ CIKKEK
Olvasónktól: Egy fotó egy gombóc fagyiért
Mennyit ér ma egy fotózás? Sokan foglalkoztak már ezzel a kérdéskörrel, főként a profi és hivatásos fotósok közül. Egyre többen panaszkodnak arra, hogy nagyon...
Mire jó a 40 kép/mp? Tippek nagy sebességű fotózásokhoz!
Izgalmas lehetőségeket kínál egy nagy sebességű és viszonylag hosszú időtartamú sorozatfelvételre képes gép - de tudni kell azt kihasználni is.
20 remek tipp a Lightroom használatához
Julieanne Kost Lightroomguru videójából 20 ügyes trükköt leshetünk el a hatékonyabb Lightroom használat érdekében.
Kezdőknek a Photoshopról
Teljesen kezdőknek készült az 33 részből álló, 7,5 órányi videóanyag, amely az Adobe Photoshop legalapvetőbb tulajdonságait és használatát igyekszik megtanítani a nézőknek.
A grafikus kezelői...
Így fotózd a Tejutat erős fényszennyezettségben
Szereted az asztrotájképeket? Utálod a fényszennyezést? Akkor ez a bejegyzés Neked szól. Ian Norman segítségével lerántjuk a leplet az erős fényszennyezésben készítendő asztrotájképek technikájáról....
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben