A Fujifilm tényleg egy komoly standot épített, nagy installációkkal, egy hatalmas chopperrel és a motor mellé dukáló szép modellel nyakonöntve, akit saját felállított kis műtermükben fotózhatott az érdeklődő. Büszkeségük mégsem ez, hanem a gyönyörű X-rendszer, mely nemrég két új modellel is gazdagodott. A FinePix X-E1, a X-Pro1 egyszerűbb változata, ugyanazzal a szenzorral, de kereső nélkül, viszont 200 ezer forinttal olcsóbban, ami azért nem mindegy. A másik újdonság az apró X-F1, mely esztétikus (szinte nőies) vonalai és színei mellett azért egy 12 megapixeles 2/3″-os szenzorral és egy beépített 25-100mm-es optikával is büszkélkedhet. A Fujifilm képviselői szerint egyébként itthon is egész jól fogyot eddig a kétségkívül exkluzív kivitelű X-sorozat. A nyitó X100 modell már megjelenése után jól fogyott és úgy tűnik az X-Pro1 is beváltotta a hazai forgalmazó iránta táplált reményeit. És az árak + megjelenési idők! A kis X-F1-re legalább 1 hónapot kell még várnunk, és 140 ezer alatti bruttó áron juthatunk hozzá. A FinePix X-E1 279 ezerért kerül forgalomba, november elején.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Ha eddig nem vágtad a Jello effektet, ebből a videóból könnyen megértheted!
A SmarterEveryDay YouTube csatorna csapata remek videót készített a CMOS szenzoroknál általában alkalmazott gördülő zár (Rolling Shutter) működéséből következő Jello effektusról, amely a gyorsan...
Mennyire szabad utómunkázni és photoshopozni?
Bizonyára te is találkoztál a bulvár média most felkapott nagy sztorijával, amely a Nikon szingapúri facebook oldalának fotópályázatán nyertes Yu Wei képeiről és a...
Így működnek a CMOS képérzékelő szenzorok (videó)
IMSAI Guy vidójában magyarázza el, miért kell három tranzisztor egyetlen fotodióda mellé és egyáltalán, hogyan is működik a CMOS szenzor.
Alapfokon: Objektívek – Fényerő
Az objektív peremén a gyújtótávolság adaton kívül még egy sor más felirat is található. Ezek egyike a kezdő fényerőt adja meg. A nagyítás mellett az objektívnek talán ez a második legfontosabb paramétere.
Portré fotózás erős fényben: HSS vagy vND szűrő?
Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben