A Lorywhite stúdióban a hétvégén főleg fehérneműs glamour fotózás zajlott. A korábbi helyszíntől (Stereo Team) nagyjából 300 métert kell felbandukolni a Teréz körúton, és valahol az Oktogon és a Nyugati között megleljük a szintén gangos bérlakásból kialakított Lorywhite stúdiót. A fehérneműs fotózás mindig hálás, közönségcsalogató téma, de nem csak férfiak képviseltetik magukat, de számos fényképezőgépes lány is beleveti magát a fotózásba. Az pedig itt kötetlen, még ha nem is áll túl nagy hely a rendelkezésre. szűk kis előtér után a egy közepes méretű, de persze magas szoba, háttérrel és kiegészítőkkel, valamint lámpás világítással. Így egyszerre akár 10-en is kattogtathatnak, és meg is teszik, de sajna nem sokkal többen férnek be. Instruktor nincs, aminek 10 egyszerre fotózónál sok értelme nincs is, de kérdezni persze lehet. A modellek folyamatosan cserélődnek. Érkezésemkor épp egy fehér fehérneműs lány pózolt, akinél a helyszín ki is használta az ingyenreklámot és Lorywhite-os trikót és bugyit adott rá. Miért ne szerepelhetne a logó minden képen? Utána egy fekete fehérneműs modell állt a szürke háttér elé. A „tömegben” összefutottam az egyik szervezővel, Csuha Palival, aki videón dokumentálta az eseményeket. Elmondása szerint már több helyszínen járt, de azért elgondolkodtam, „miért csak ott látom őt mindig, ahol szép lányok is vannak?” A műterem egyébként egész hétvégén hasonló glamour fotózással várja az érdeklődőket, akik Lorywhite logós fehérneműt szeretnének fotózni.
NÉPSZERŰ CIKKEK
A fotográfia története 5 percben
Érdekel a fotózás története, de nincs időd könyvtárba menni? Ráadásul olvasni sem szeretsz? Akkor ezt a videót mindenképpen látnod kell! A COOPH-os...
Heti Fortepan – 2. A 60-as évek Budapestje a legismertebb lengyel fotósnő képein
Csak negyvenes évei derekán kezdett autodidakta módon fotózni, mégis Zofia Rydet az egyik legismertebb lengyel fotográfus. Egy szerelmi viszony miatt többször megfordult Magyarországon az 1960-70-es években. Képein gyerekek és idősek hétköznapjai és a budapesti piacok tradicionális világa elevenedik meg.
Hogyan válasszunk monitort?
Nem csak fényképezőgépeknél, de monitorok kiválasztásánál is gondban lehetünk, ha nem tudjuk pontosan, mire érdemes figyelni és mi alapján válasszunk. Cikkünkben a monitorok fotósok számára legfontosabb tulajdonságaival ismertetjük meg az Olvasókat, s olyan gyakorlati jellegű ötleteket adunk, amely segít a szükséges monitor kiválasztásában.
Heti Fortepan – 23.: Így építik újra a múltat
A Fortepan archívum segíti a régi hangulatú, kosztümös filmek látványtervezőinek munkáját is.
Fekete hattyú az utcán – avagy mi a titka a „street photography”-nek
Eric Kim blogjában elemezte, mennyire nehéz, vagy könnyű a városi, vagy utcai fotózás (esetleg szóba jöhet még a szociofotózás említése is, bár az eredeti...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben