A Sigma az idén már bejelentett jópár ígéretes minőségi objektívet, s pletykák szerint úgy tűnik, ez a jó szokása nem marad abba. A hátunk mögött lévő nyáron a Sigma részéről három komoly új objektívet kapott a fotós társadalom: a fullframe szenzoros gépekkel is használható Sigma 120-300mm f/2,8 DG OS HSM nagy fényerejű stabilizált telezoomot, a Sigma 35mm F1,4 DG HSM nagy fényerejű standard fixet és az APS-C szenzoros DSLR-ekhez készült Sigma 18-35mm F1,8 DC HSM nagy fényerejű nagylátószögű zoomot. A neten keringő pletykák szerint a Sigma nem áll le objektívparkjának minőségi tagokkal történő megújításával, s az Art és Comptemporary széria további remek tagokat kaphat. Elsőként egy Sigma 24-105 mm f/4 OS fix fényerejű stabilizált zoom jöhet, amely a Canon 24-105 mm F4 L IS USM, illetve a Nikon 24-120mm f/4G AF-S ED VR alternatívája lehet. Hasonló tartományban, de kicsit rövidebb véggel, viszont a konkurenciánál egy egész fényértékkel jobb fényerővel érkezhet a Sigma 24-70mm f/2 OS HSM objektív, ami a fullframe szenzoros fényképezőgépek tulajdonosainak szívét szerintem már most nagyon megdobogtatja. Ha az objektív rajzolata f/2-n is jó lesz, s nem lágyul el túlságosan, akkor gyönyörű szép háttérelmosású fotókat készíthetünk majd, a HSM rendszernek köszönhetően pedig az élességállítás sebességével sem lesz gond (a pontosságot pedig a nyitott blendénél jó rajzolat garantálhatja). Gyenge fényben és speciális effektekhez (kis mélységélesség) lehet remek választás a Sigma 24mm f/1,4 DG objektíve, amelyhez fényerőben is hasonló létezik a Canon és Nikon kínálatában is, így ez az objektív nem hiánypótló, inkább vélhetően csak egy kedvezőbb árú alternatíva lesz. Már persze ha a pletykák igaznak bizonyulnak. Mi mindenesetre nagyon kíváncsian várjuk, hogy a japán gyártó valóban képes lesz-e kiszolgálni az egyre komolyabb igényeket támasztó nagy felbontású DSLR gépek elvárásait. Eddig úgy tűnik, új objektívjeivel ezt sikeresen teszi.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Ezért ne vedd komolyan a szabadalmakat!
Néhány pletyka oldalon időről-időre feltűnnek olyan bejegyzések, amelyek egy-egy neves gyártó szabadalmairól szólnak. Egy időben mi is megosztottuk ezeket, de a figyelmes Olvasónak feltűnhet,...
Az expozíciós háromszög
Viktor Elizarov kanadai fotós készítette el az alábbi expozíciós háromszöget, amely segít megérteni a rekesz, a zársebesség és az érzékenység hatásait.
A képen feltüntette azt...
A makrófotózásról
A digitális fényképezőgépek elterjedése sok változást hozott a fotózás világában. Ilyen mindenki számára észlelhető változás, hogy a kompakt gépek többségével remek közeli, vagyis makró fotók készíthetők. A tükörreflexes fényképezőgépek optikáit azonban még mindig a régi trükkökkel kell rávenni a megfelelő nagyításra. Makró fotózásról szóló cikkünkben ezeket a trükköket igyekszünk bemutatni.
Ne nézd meg, mert beleszeretsz!!! A szovjet MTO 1000A: 1100mm f/10,5 tükörobjektív
Komoly gyújtótávolságot kínál a régi, szovjet gyártású MTO 1000A, amely a végén lévő bajonettnek köszönhetően egy kis ügyeskedéssel akár a mai fényképezőgépekre is felhelyezhető....
Adobe Lightroom 6 (CC) billentyűkombináció puska
Nyomtasd ki és rakd fel a faladra (a teljes felbontású változat a bejegyzésen belül található)!
Sajnos csak angol nyelven érhető el, de ha valakinek...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben