Nagy divat lett mostanában levegőből videókat készíteni. Míg néhány éve ez még csak a nagy tévék vagy produkciós cégek kiváltsága volt a helikopter bérleti díja miatt, addig ma szinte a legkisebb költségvetésű produkciók esetén sem megfizethetetlen a légi felvétel, hála az apró akciókameráknak és az egyre stabilabb kvadrokoptereknek. A kvadrokopter egy négy rotoros helikopter, amire manapság divat gimbal fejen billenthető kamerát szerelni. A profi szerkezetek nagyon stabilan a levegőben tarthatók és rendkívül finoman irányíthatók, míg a rázkódásmentes képet a kamerák képstabilizátora mellett apró gumi rezgéscsillapítók is segítik. A kínai DJI komolyan ráfeküdt a témára, így a kamerával egybeépített kadrokopter mellett a Hero-tól a legnagyobb DSLR-ekig minden méretű géphez kínál megfelelő helikoptert és gimbal fejet. A legegyszerűbbnek tűnő Phantom 2 Vision modell beépített 14 megapixeles (1/2,3″-es) kamerával rendelkezik, ami 30 kép/mp-nél 1080p vagy 60 kép/mp-nél 1080i felbontású videók készítésére képes. A beépített WiFi repeaternek köszönhetően 300 méteres távolságig tud élőképet továbbítani a telefonunkra, a képernyőn pedig megjeleníthetők a repülés aktuális paraméterei is (magasság, irány, sebesség és távolság). A repülési idő egy akkufeltöltéssel 25 perc, az akkucsomag pedig egy mozdulattal cserélhető. A pozíciót és a magasságot GPS segítségével tudja rögzíteni és stabilan tartani, így egy megadott pont fölötti lebegés sem okoz neki gondot. A kiállításon egy nagyjából 3 méter átmérőjű kör alakú terület fölött lebegett emberi beavatkozás nélkül. Ha a kvadrokopter a távirányító hatósugarán kívülre kerül, akkor automatikusan átvált visszatérés módba, majd leszáll arra a pontra, ahonnan elindult. A kamera optikája elé szűrők is tehetők, az állóképeket pedig akár DNG raw formátumban is el lehet menteni. Az optika hibáinak a javítására a cég az Adobe szoftverekben használható optika profilt is közzétett. A DJI Phantom 2 Vision 1200 dollár körüli áron már bárki számára elérhető. A komolyabb négy, hat vagy nyolcrotoros modellekhez a kamerát külön kell beszerezni, cserébe jobb képminőséget és szabadabb irányíthatóságot ígérnek. Azoknál a modelleknél a fényképezőgép vagy kamera felfüggesztésére szolgáló fejet a képrögzítő eszközhöz méretezetten kell beszerezni. Volt még a standon egy érdekes display, amin egy üvegkalitkában a cég termékei repkedtek. Látszólag. Mert igazából az egész csak szemfényvesztés volt. A CP+ tudósításunk segítő partnere idén is a Canon!
NÉPSZERŰ CIKKEK
Hogyan ne fotózz és hogyan fotózz párokat
Egy rossz példa bemutatása után Jerry Ghionis részletesen elmagyarázza, mikre érdemes figyelnünk párok fotózásánál.
Mennyivel erősebb egy stúdióvaku, mint egy rendszervaku és egy LED állandó fényforrás?
A világítástechnikában teljesen eltérő módon adják meg a stúdió vakuk, a rendszervakuk és az állandó fényű lámpák maximális fényteljesítményét. De mégis, melyik mennyire erős?
Alapfokon: Érzékelők IV.
Elsősorban a gyártók választják meg, hogy milyen típusú érzékelőt használnak. De vajon milyen előnyei és hátrányai vannak az egyes típusoknak?
Minolta és Sony Alpha történelem
1 órás videóban beszélget Chelsea és Tony Northrup a Minolta és Sony Alpha fényképezőgépekről, egészen 1928-tól, érintve a Minoltaflex TLR, a cserélhető objektíves Minolta...
Objektív szűrőkről – egyszerűen
A Pixinfo működése óta már többször kaptunk olyan e-mailt, amelyben a kedves Olvasók hiányolják a kezdőknek szóló, egyszerűbb nyelvezetű cikkeket. Bizony igazuk is van, így most szeretnénk pótolni ebbéli hiányosságunkat egy könnyen megérthető, a fotózással most ismerkedőknek szánt cikkel, amelyben a különböző szűrőket mutatjuk be.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben