Az Olympus is nagy horderejű bejelentésre készül, persze egyelőre csak pletykaszinten tudunk a dologról.
Az Olympus a CP+-ra nagy valószínűség szerint az E-M5 II modellt viszi el, amely az E-M1 külsejére hajaz majd. Bár a szenzor változatlan marad benne, így továbbra is 16 Mpixel felbontású lesz, egy különleges megoldás segítségével akár 40 Mpixeles képek is készíthetők lesznek. Nem, nem szimpla digitális interpolációról van szó, hanem a szenzorstabilizáció lehetőségét kihasználva pixelnél kisebb méretű szenzormozgatásról, s az így készített több expozíció összeillesztéséről. Az E-M5 II mellé a 14-150mm-es utazózoom frissített változata érkezik, amely időjárásálló kivitelt kap.
A kompakt fényképezőgépek "legnagyobb" előnye, hogy nem kell azon filózni, milyen objektívet tegyünk rá. Ezzel szemben a DSLR és MILC gépek megvásárlásával kezünkbe kerül...
Ha már megkaptad, vagy megvetted életed első DSLR-jét, szinte biztos, hogy az alap kitobjektívvel kaptad. Merre érdemes tovább lépned? Mit adnak neked pluszban a fix gyújtótávolságú objektívek? Melyek a legkedveltebb típusok? Cikkünkben ezt foglaljuk össze.
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.