Az Olympus is nagy horderejű bejelentésre készül, persze egyelőre csak pletykaszinten tudunk a dologról.
Az Olympus a CP+-ra nagy valószínűség szerint az E-M5 II modellt viszi el, amely az E-M1 külsejére hajaz majd. Bár a szenzor változatlan marad benne, így továbbra is 16 Mpixel felbontású lesz, egy különleges megoldás segítségével akár 40 Mpixeles képek is készíthetők lesznek. Nem, nem szimpla digitális interpolációról van szó, hanem a szenzorstabilizáció lehetőségét kihasználva pixelnél kisebb méretű szenzormozgatásról, s az így készített több expozíció összeillesztéséről. Az E-M5 II mellé a 14-150mm-es utazózoom frissített változata érkezik, amely időjárásálló kivitelt kap.
Aki cserélhető objektíves digitális fényképezőgépet használ, többnyire szembe találja magát a képérzékelőre tapadó por problémájával. Bár néhány gyártó már próbálkozik automatizálni a szenzorok tisztítását, a probléma még nagyon sok ember számára fennáll. Adott tehát a kérdés: hogyan érdemes szenzort tisztítani?
Közismert, hogy a saját készítésű ajándék mindig sokkal többet ér, mint egy boltban megvásárolt termék (még ha forintban kifejezve utóbbi a drágább).
Az alábbi videókban...
Glyn Dewis videójából megtanulhatjuk, hogyan kaphatunk élethűbb, rajzosabb szemeket portréinkon, mindössze néhány lépésben.
Összefoglalva a műveleteket, ezek a következők:
1. lépés: szemek kijelölése (ellipszis kijelölő eszköz,...
Az teljesen nyilvánvaló, hogy a digitális képfeldolgozás igen komoly matematikára épül. Azt azonban nem is gondolnánk, hogy egy egyszerű forgatás is milyen komplex számításokat...
Jimmy McIntyre videójában megtanulhatunk egy gyors trükköt, hogyan sötétítsünk, vagy világosítsunk egyes színeket képeinken. A Photoshop, mint tudjuk, rettentő sok szolgáltatást és...