A hosszú expozíciós idejű fotók fényfestése nem új keletű dolog, de drónnal vélhetően elsőként az Ascending Technologies készített ilyen képeket.
Na azért nem kell megijedni, nem kézzel irányították repülés közben a drónokat, ennyire még nem finomult ki a technikájuk, csupán arról van szó, hogy előre beprogramozott pályán reptették végig a fényforrással ellátott drónt, miközben folyamatosan nyitva lévő zárral fotózták állványról. A kézzel rajzolást talán majd az első drón világbajnokságon vezetik be 🙂 De azért hogy ne legyen túl egyszerű a dolog, még mozgóképet is készítettek a fényfestett jelenetekből.
Mark Wallace egy szinte lerágott csontot vesz újra elő (mondhatnám, vesz újra szájába ;) ), de nem hiába.
Az ő bemutatója végre gyakorlati oldalról közelíti...
Rövid sorozatunk második felében az előző részben bemutatott stúdióeszközök közül válogattunk össze jónéhányat, hogy a legnyilvánvalóbb módon, példafotókkal illusztrálva mutassuk be működésüket.
Szocialista ringlispíl, fekete-fehér majális, baráti kirándulások és családi utazások egy egyre inkább elreteszelt világban, a semmiből kinövő panelnegyedek vonalas esztétikája: csak néhány évtizeddel ezelőtti, mégis alig ismert számunkra az a Nagyvárad, amibe egy amatőr fotós lencséjén keresztül leshetünk be, bepillantva a Ceaușescu alatti magyar polgárság hétköznapjaiba.
Sean Tucker háromrészes oktatóvideójából megtudhatjuk, hogyan kezdjünk neki, hogyan fotózzunk és hogyan dolgozzunk fel nagy méretű tárgyak termékfotóit.